• Tomasz Zbigniew ZapertAutor:Tomasz Zbigniew Zapert

Katarzyna Zdziebło
Katarzyna Zdziebło Źródło: PAP / Adam Warżawa
Z półdystansu II Nazywa się Katarzyna Ździebło, ma 25 lat i właśnie została osobowością polskiego sportu.

Jako pierwsza w dziejach naszej lekkiej atletyki zdobyła na jednych mistrzostwach świata dwa indywidualne medale. Podczas zawodów w Eugene wywalczyła srebrne medale w chodzie na 20 i 35 km.

Pochodzi z Mielca, gdzie się wychowała, mieszka i trenuje w klubie pod silną nazwą Stal. Jeszcze dwa tygodnie temu jej największe osiągnięcie stanowił brązowy medal zespołowego czempionatu globu na dystansie 35 km – zdobyty wiosną tego roku.

Ma też w dorobku kilka tytułów mistrza kraju na rozmaitych dystansach. A swój debiut olimpijski – latem roku 2021 w Tokio – zaakcentowała 10. lokata na 20-kilometrowej trasie.

Źródło: DoRzeczy.pl