Włosi w finale Euro 2020. Mecz pełen emocji

Włosi w finale Euro 2020. Mecz pełen emocji

Włochy w finale Euro 2020
Włochy w finale Euro 2020 Źródło:PAP/EPA / AFP POOL
Reprezentacja Włoch pokonała w półfinałach Mistrzostw Europy Hiszpanię i została pierwszym finalistą Euro 2020.

Włosi wygrali wczorajszy mecz w rzutach karnych, w których pokonali Hiszpanów 4-2 i awansowali do finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Wyrównany mecz

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała tak wielu emocji, obie drużyny grały ostrożnie, a do przerwy utrzymywał się remis 0:0.

W drugiej połowie meczu obie reprezentacje nieco przyspieszyły grę. Dopiero w 60 minucie meczu, po strzale Chiesy, padła pierwsza bramka dla Włochów. Natychmiast po stracie bramki Luis Enrique zdecydował się wpuścić na boisko najlepszego dotychczas strzelca drużyny – Moratę, który już w 80 minucie wyrównał wynik na 1:1 i z takim rezultatem zakończył się regulaminowy czas spotkania.

W dogrywce, pomimo przewagi Hiszpanów, żadna z drużyn nie oddała celnego strzału i spotkanie rozstrzygnięte zostało dopiero po rzutach karnych.

Zawiodły gwiazdy

Hiszpanie, którzy świetnie poradzili sobie w rzutach karnych w meczu ze Szwajcarią, tutaj już nie wykazali się taką precyzją. Trafili do siatki rezerwowi Gerard Moreno i Thiago Alcantara, natomiast zawiedli czołowi zawodnicy meczu Olmo i Morata – pierwszy posłał piłkę nad poprzeczką, a drugi oddał słaby strzał, który łatwo obronił Donnarumma.

W drużynie włoskiej "jedenastki" nie wykorzystał" Manuel Locatelli, ale później nie mylili się już: Andrea Belotti, Leonardo Bonucci, Federico Bernardeschi i Jorginho, który przypieczętował awans Włochów.

11 lipca ponownie na Wembley Włosi zagrają w finale ze zwycięzcą środowego półfinału, w którym zmierzą się Anglicy z Duńczykami. Podopieczni Manciniego już przed Euro 2020 byli wymieniani w gronie faworytów rozgrywek.