Therese Johaug na dopingu. "Jestem w szoku"

Therese Johaug na dopingu. "Jestem w szoku"

Dodano:   /  Zmieniono:
Therese Johaug
Słynna biegaczka narciarska, czołowa zawodniczka ostatnich lat Therese Johaug została przyłapana na stosowaniu dopingu. W organizmie Norweżki wykryto clostebol, steryd anaboliczny, który miał się znaleźć w kremie do smarowania ust. "Jestem oczywiście świadoma odpowiedzialności za lekarstwa, jakie przyjmuję" - poinformowała zawodniczka w specjalnym oświadczeniu.

28-letnia zawodniczka miała poparzyć sobie usta pod koniec sierpnia podczas treningów we włoskim Livigno, zaś krem z zakazanym środkiem zastosowała 4 września. Z kolei próbka moczu, która wykazała clostebol została pobrana 12 dni później. - Biorę pełną odpowiedzialność za to, że clostebol trafił do organizmu Therese poprzez ten lek –poinformował lekarz norweskiej kadry biegowej Fredrik S. Bendiksen.

Johaug to czołowa zawodniczka ostatnich lat. Od 2011 roku nie wypadła poza podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na mistrzostwach świata w Falun zdobyła trzy złote medale. Ponadto zdobyła również dwa medale zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi. - Jestem w szoku. To dla mnie nierealna i bardzo trudna sytuacja. Uważam, że to niesprawiedliwa i niezasłużone, ale jestem oczywiście świadoma odpowiedzialności za lekarstwa, jakie przyjmuję - oświadczyła zawodniczka.