Katarzyna Niewiadoma brązową medalistką MŚ w kolarstwie

Katarzyna Niewiadoma brązową medalistką MŚ w kolarstwie

Katarzyna Niewiadoma, kolarka szosowa
Katarzyna Niewiadoma, kolarka szosowa Źródło:Wikimedia Commons
Katarzyna Niewiadoma zdobyła w sobotę brązowy medal mistrzostw świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego elity.

Mistrzynią świata została Włoszka Elisa Balsamo, a drugie miejsce zajęła Holenderka Marianne Vos. Wyścig odbył się w belgijskim Leuven. Panie pokonały dystans 158 kilometrów.

Trzecie miejsce wywalczone przez Katarzynę Niewiadomą to pierwszy w historii polskiego kolarstwa medal mistrzostw świata w konkurencji elity kobiet.

"Jestem szczęśliwa"

– Jestem mega zadowolona z moich kobiet, bo tak naprawdę nigdy się razem nie ścigamy, a dzisiaj każda jechała z takim poświęceniem. Było po prostu niesamowicie moim zdaniem. Jestem szczęśliwa – powiedziała po wyścigu Niewiadoma w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych przez Polski Związek Kolarski.

twitter

Gratulacje naszej zawodniczce złożył za pośrednictwem Twittera minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. "Wreszcie sukces w kolarstwie!. Wielkie brawa dla Katarzyny Niewiadomej za brąz na MŚ w kolarstwie. Osamotniona Polka była w tym wyścigu najlepsza!" – napisał.

twitter

26-letnia Katarzyna Niewiadoma jest zawodniczą niemieckiego zespołu Canyon SRAM Racing, młodzieżową mistrzyni Europy w wyścigu ze startu wspólnego oraz brązową medalistką mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas (2015).

Jutro walka kolarzy

W niedzielę odbędzie się wyścig mężczyzn. Polacy wystartują w składzie: Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar, Cesare Benedetti, Michał Gołaś, Łukasz Owsiak i Stanisław Aniołkowski. Liderem naszej ekipy będzie Kwiatkowski. Panowie mają do pokonania prawie 268 kilometrów. Łącznie do rywalizacji przystąpi 195 kolarzy.

Źródło: DoRzeczy.pl