Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy

Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy

Filip Marchwiński (z lewej) celebruje swojego gola
Filip Marchwiński (z lewej) celebruje swojego golaŹródło:PAP/EPA
Lech Poznań wygrał rewanżowe spotkanie ze szwedzkim Djurgarden 3:0, pisząc piękną historię polskiego futbolu.

Przed meczem to Szwedzi znajdowali się w lepszym położeniu – w Poznaniu wygrali 2:0 po bramkach Antonio Milicia i Filipa Marchwińskiego. Piłkarze Kolejorza nie mogli lekceważyć rywala, który w fazie grupowej LKE był nie do zatrzymania.

Ostatecznie to podopieczni Johna van den Broma okazali się lepsi. Pierwszą bramkę w 77. minucie zdobył Filip Marchwiński. W końcówce kolejne trafienia dorzucił Nika Kwekweskiri (90. minucie) i Michał Skóraś (92. minucie).

W ten sposób mistrzowie Polski awansowali do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy, stając się pierwszym polskim klubem od 1996 roku, który zameldował się na tym etapie europejskich rozgrywek.

Lech Poznań w końcu wygrywa na wyjeździe

Zawodnicy Lecha przerwali też koszmarną serię – po raz pierwszy od jedenastu spotkań (1 października 2020 roku) wygrali mecz w europejskich pucharach na wyjeździe.

Kolejorz już jutro pozna swojego rywala w kolejnym etapie rozgrywek. Losowanie ćwierćfinałów Ligi Konferencji zaplanowano na godz. 14:00 w szwajcarskim Nyonie.

Ćwierćfinały rozgrywek odbędą się 13 i 20 kwietnia. Półfinały zostaną rozegrane 11 i 18 maja. Finaliści zmierzą się w Pradze 7 czerwca.

Źródło: TVP Sport