Polacy wygrywają z Niemcami! Pożegnanie Błaszczykowskiego

Polacy wygrywają z Niemcami! Pożegnanie Błaszczykowskiego

Jakub Kiwior i Sebastian Szymański
Jakub Kiwior i Sebastian Szymański Źródło:PAP / Piotr Nowak
W piątkowym meczu towarzyskim na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie piłkarska reprezentacja Polski pokonała Niemcy 1:0.

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Jakub Kiwior, który w 31 minucie głową skierował piłkę do bramki, po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego z rzutu rożnego.

Polacy rozpoczęli mecz w składzie: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński – Jakub Kamiński, Damian Szymański, Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański – Robert Lewandowski.

Natomiast wyjściowa "jedenastka" Niemców wyglądała następująco: Marc-Andre ter Stegen – Thilo Kehrer, Malick Thiaw, Antonio Ruediger – Jonas Hofmann, Emre Can, Benjamin Henrichs, Florian Wirtz, Joshua Kimmich – Jamal Musiala, Kai Havertz.

Błaszczykowski pożegnany

Meczem z Niemcami Jakub Błaszczykowski zakończył reprezentacyjną karierę. Jeszcze przed spotkaniem piłkarz otrzymał pamiątkowy trykot od przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej – prezesa PZPN Cezarego Kuleszy oraz sekretarza generalnego Związku Łukasza Wachowskiego.

twitter

Błaszczykowski zszedł z boiska w 16 minucie rywalizacji. Zawodnik rozegrał w reprezentacji Polski 109 meczów, podczas których strzelił 21 bramek i zanotował 21 asyst.

Eliminacje do Euro 2024

Przypomnijmy, że w marcu reprezentacja Polski, pod wodzą nowego selekcjonera – Portugalczyka Fernando Santosa, rozegrała pierwsze mecze w ramach eliminacji do piłkarskiego Euro 2024. Polacy przegrali w fatalnym stylu w Pradze z Czechami 1:3, zaś w drugim starciu na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie wygrali z Albanią 1:0. We wtorek, 20 czerwca o godz. 20:45 Polska zagra na wyjeździe z Mołdawią.

W turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy w Niemczech "Biało-Czerwoni" rywalizują w grupie E z Czechami, Albanią, Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Piłkarskie Euro odbędzie się od 14 czerwca do 14 lipca 2024 r. W turnieju zagrają 24 drużyny. Z rozgrywek została wykluczona reprezentacja Rosji. Powodem jest agresja zbrojna na Ukrainę.