Liga Narodów. Polska wygrywa ze Szkocją 3:2

Liga Narodów. Polska wygrywa ze Szkocją 3:2

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski Źródło: PAP
Wynikiem 3:2 zakończył się mecz Polski ze Szkocją w Lidze Narodów. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Sebastian Szymański, Robert Lewandowski i Nicola Zalewski.

Polacy do przerwy prowadzili 2:0 po golach Sebastiana Szymańskiego (w 8. minucie meczu) i Roberta Lewandowskiego, który w 44. minucie wykorzystał rzut karny.

Drugą połowę biało-czerwoni rozpoczęli od straty bramki – w 46. minucie piłkę do siatki skierował Billy Gilmour. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Szkoci doprowadzili do wyrównania – gola w 76. minucie strzelił Scott McTominay.

W 96. minucie spotkania bramkę z rzutu karnego zdobył Nicola Zalewski i przechylił szalę zwycięstwa na stronę polskiej drużyny.

"KONIEC MECZU! Sezon Ligi Narodów zaczynamy od zwycięstwa!" – napisano na profilu PZPN w serwisie X.

twitter

Polska w Lidze Narodów

Po zwycięstwie w Glasgow Polacy zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy 1. Za nami są Portugalczycy, którzy w czwartek pokonali w Lizbonie Chorwatów 2:1.

Kolejny występ biało-czerwonych już w najbliższą niedzielę, 8 września. Podopieczni Michała Probierza zagrają z Chorwacją.

Liga Narodów to międzynarodowe rozgrywki piłki nożnej, organizowane przez UEFA od sezonu 2018/2019, przeznaczone dla męskich reprezentacji seniorskich wszystkich 55 europejskich federacji krajowych. Udział w Lidze Narodów umożliwia wywalczenie awansu na mistrzostwa Europy.