Rewelacyjny skok Kamila Stocha. Polak pobił rekord skoczni w Sapporo

Rewelacyjny skok Kamila Stocha. Polak pobił rekord skoczni w Sapporo

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło: PAP / CHRISTIAN BRUNA
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Polak w drugiej serii skoczył 148,5 m i pobił dotychczasowy rekord obiektu o 4,5 metra!

twitter

Po pierwszej serii skokow w japońskim Sapporo, Kamil Stoch zajmował szóste miejsce, ale po drugiej serii konkurs skończył na drugim miejscu. Polak w drugiej serii skoczył bowiem 148,5 m i pobił dotychczasowy rekord obiektu o 4,5 metra!

Zwycięzcą konkursu w Sapporo w Japonii został Austriak Stefan Kraft. Trzecie miejsce zajął Norweg Robert Johansson. Lider klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashi skończył konkurs na piątej pozycji.

W konkursie w Sapporo Piotr Żyła zajął 11. miejsce, Dawid Kubacki 15. miejsce, Stefan Hula 27. miejsce. Jakub Wolny i Maciej Kot nie weszli do finałowej trzydziestki.

Drugi konkurs indywidualny w Sapporo odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu (początek zawodów o godz. 2 w nocy).