Koniec marzeń o medalu. Polscy siatkarze przegrali z Francją

Koniec marzeń o medalu. Polscy siatkarze przegrali z Francją

grzyska Olimpijskie - Tokio 2020. Polska kontra Francja
grzyska Olimpijskie - Tokio 2020. Polska kontra Francja Źródło:PAP / Leszek Szymański
3:2 przegrali z Francją polscy siatkarze. To koniec marzeń o medalu igrzysk olimpijskich.

Polscy siatkarze przegrali z Francją 2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15) w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Tokio i odpadli z dalszej rywalizacji. Już po raz piąty z rzędu biało-czerwoni, którzy są uznawani za jedną z najlepszych drużyn świata, zakończyli zmagania na igrzyskach na tym etapie. Komentatorzy piszą o "klątwie ćwierćfinału".

twittertwittertwitter

Polska: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Piotr Nowakowski.

Francja: Benjamin Toniutti, Jean Patry, Earvin N'Gapeth, Trevor Clevenot, Barthelemy Chinenyeze, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov (libero) oraz Antoine Brizard, Stephane Boyer, Kevin Tillie, Yacine Louati.

Półfinały zostaną rozegrane w czwartek. Francuzi zmierzą się w nich z reprezentacją Argentyny. Drugą parę tworzą Brazylijczycy i Rosjanie.

Medalowy wtorek w Tokio

Choć siatkarze ponieśli porażkę, w innych dyscyplinach Polacy poradzili sobie we wtorek znacznie lepiej.

Anita Włodarczyk rzuciła młotem 78,48 i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. W Tokio brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron – 75,49.

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich.

Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal olimpijski w kategorii 97 kg w zapasach w stylu klasycznym. W pojedynku o ten krążek, we wspaniałm stylu, pokonał przed czasem Węgra Alexa Gergo Szoke.

Na razie w klasyfikacji medalowej prowadzą Chiny. Drugie miejsce zajmują USA, a trzecie Japonia. Polska plasuje się na 22. pozycji pod względem liczby zdobytych krążków.

Źródło: TVP Sport