Chorwacja trzecią drużyną mundialu!

Mundial. Chorwaci świętują zdobycie 3. miejsca
Mundial. Chorwaci świętują zdobycie 3. miejsca Źródło: PAP/EPA / Georgi Licovski
Po niezwykle emocjonującym boju, Chorwaci 2:1 pokonali Marokańczyków. Chorwacja zajęła tym samym 3. miejsce na mundialu w Katarze.

Choć Maroko przegrało, to i tak drużyna ta jest uznawana za sensację turnieju. Przed rozpoczęciem mistrzostwo niemal nikt nie przewidywał, że "lwy Atlasu" mogą zajść tak daleko.

twitter

Pierwszy gol już w 6. minucie zdobył Chorwat Josko Gvardiol. Marokańczycy odpowiedzieli niemal natychmiast. Bramkę zdobyło Achraf Dari. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Chorwaci zdobyli drugą, jak się okazało, decydującą bramkę. Trafienie zaliczył Mislav Orsić.

Kapitan drużyny Chorwacji Luka Modrić, jeszcze przed meczem o trzecie miejsce mówił, że trudno mu się cieszyć ze spotkania, ponieważ liczył na walkę o mistrzostwo. "Gen zwycięzcy nie pozwala mu cieszyć się srebrem i brązem, ale z czasem doceni, tak jak i jego koledzy, że osiągnęli z reprezentacją Chorwacji najwięcej w jej dotychczasowej historii" – wskazuje serwis sportowefakty.wpl.pl.

Najważniejsze informacje o meczu Chorwacja-Maroko

Spotkanie na Khalifa International Stadium. Bramki: Gvardiol (7), Orsić (42) — Dari (9). Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim (Katar). Żółte kartki: Ounahi, Amallah. Widzów: 44 137

Składy – Chorwacja: Livaković — Stanisić, Sutalo, Gvardiol — Orsić, Majer (66. Pasalić), Modrić, Kovacić, Perisić — Livaja (66. Petković), Kramarić (61. Vlasić)

Maroko: Bono — Hakimi, Dari (64. Benoun), El-Yamiq (66. Amallah), Attiat-Allah — Sabiri (46. Chair), Amrabat, El Khannouss (56. Ounahi) — Boufal (64. Zaroury), En-Nesyri, Ziyech

W niedzielę o godz. 16 mecz finałowy. O tytuł piłkarskiego Mistrza Świata zawalczą Argentyna i Francja. Komentatorzy zwracają uwagę, że szykuje się starcie gigantów – Messi kontra Mbappe.

Źródło: Twitter / TVP Sport