Belgia na podium mundialu, Anglicy byli bez szans

Belgia na podium mundialu, Anglicy byli bez szans

Mundial: Reprezentacja Belgii zajęła trzecie miejsce
Mundial: Reprezentacja Belgii zajęła trzecie miejsce Źródło: PAP/EPA / Tolga Bozoglu
Wynikiem 2:0 na korzyść Belgii, zakończyła się walka o trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w Rosji. Reprezentacja Anglii uplasowała się na niefortunnym, czwartym miejscu i wraca do kraju bez medalu.

Bramki dla Belgii strzelili w 4. minucie Thomas Meunier oraz w 82. minucie spotkania Eden Hazard. Oznacza to, że Belgowie wywalczyli brązowy medal mundialu w Rosji. Sędzią meczu był Irańczyk Alireza Faghani.

To historyczny sukces Belgów. Nigdy wcześniej zespołowi nie udało się na mundialu zająć miejsca na podium. Spotkaniu przypatrywało się na stadionie w Sankt Petersburgu 64 tys. 406 widzów. I oczywiście miliony przed telewizorami.

twittertwittertwittertwitter

A o tytuł Mistrza Świata już w niedzielę powalczą Francja i Chorwacja. Początek spotkania o godz. 17.

Źródło: Twitter / Sport.pl