Polska mistrzem świata. Ogromny sukces siatkarzy U-19

Dodano:
Reprezentacja Polski u-19
Reprezentacja Polski u-19 Źródło:volleyballworld.com
W czwartek polska reprezentacja siatkarzy do lat 19 pewnie pokonała Bułgarów i sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w Iranie.

Młodzi sportowcy pewnie pokonali Bułgarię w trzech setach (25:20, 25:19, 25:19).

Polacy zakończyli rozgrywki grupowe na pierwszej pozycji nie tracąc ani jednego seta. W 1/8 finału zmierzyli się z Kolumbią, którą również pokonali 3-0. Takim samym wynikiem zakończył się ćwierćfinał z Niemcami. Polscy siatkarze jedynego seta w rozgrywkach stracili w półfinale z Iranem.

To właśnie gospodarze zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach. W meczu o brązowy medal Iran pokonał Rosję 3:2 (25:14, 22:25, 27:25, 21:25, 15:6).

Młodzieżowa reprezentacja Polski stanęła na najwyższym stopniu podium również w 2015 roku. Wtedy wygrali w Argentynie z gospodarzami 3-2. Łącznie możemy pochwalić się czterema medalami w tych rozgrywkach - w 1999 i 2013 roku siatkarze zdobywali brązowe medale.

Mistrzowski skład Polaków

Przed młodymi siatkarzami przyszłość jawi się w jasnych barwach. Sukces w młodzieżowych rozgrywkach zwiastuje dobre wyniki w przyszłości. Niektórzy zawodnicy, którzy dzisiaj cieszą się z mistrzostwa, z pewnością zawitają do seniorskiej reprezentacji Polski.