Kompromitacja TVP. Telewizja wydała komunikat i przeprasza

Dodano:
Logo TVP, zdjęcie ilustracyjne
Logo TVP, zdjęcie ilustracyjne Źródło: PAP / Albert Zawada
Podczas meczu Polska–Austria nastąpiła awaria, która przerwała transmisję. TVP przeprasza i przekonuje, że powodem był atak DDoS.

„Przepraszamy za kłopoty techniczne związane z przekazem meczu Polska – Austria w internecie. Obecnie intensywnie pracujemy nad stabilnością transmisji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po raz kolejny infrastruktura stron internetowych TVP została poddana atakowi DDoS” – przekazała Telewizja Polska w opublikowanym komunikacie.

W związku z zaistniałą sytuacją TVP dla uruchomiła alternatywną stronę: mecz.tvp.pl, która ma umożliwić obejrzenie meczu.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce podczas meczu Polski z Holandią.

Polska przegrywa z Austrią

Na stadionie w Berlinie trwa mecz grupowy Euro 2024 Polska kontra Austria. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W ósmej minucie spotkania bramkę dla Austriaków strzelił Gernot Trauner. W 29 minucie Krzysztof Piątek i wyrównał wynik na 1:1. Drużyna Austrii ma przewagę w posiadaniu piłki, ale obie ekipy miały swoje dobre momenty. Austriacy oddali sześć strzałów w kierunku bramki Wojciecha Szczęsnego, Biało-Czerwoni również odpowiedzieli siedmioma próbami. W drugiej połowie Christoph Baumgartner podwyższył wynik na 2:1 dla Austrii.

Składy drużyn

Polska wyszła na boisko w składzie: Adam Buksa, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Przemysław Frankowski, Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek oraz Wojciech Szczęsny.

Reprezentacja Austrii rozpoczęła w składzie: Patrick Pentz, Gernot Trauner, Stefan Posch, Nicolas Seiwald, Marko Arnautović, Marcel Sabitzer, Florian Grillitsch, Philipp Lienhart, Phillipp Mwene, Christoph Baumgartner i Konrad Laimer.

Przegrana z Holandią

W pierwszej kolejce Austria uległa 0:1 Francji. Polska w swoim pierwszy meczu zmierzyła się Holandią. Biało-Czerwoni przegrali 2:1.

W 16. minucie Polska strzeliła rywalom gola. Trafienie, po rzucie rożnym, zaliczył napastnik biało-czerwonych Adam Buksa. Asystował mu Piotr Zieliński.

Niedługo później, w 29. minucie spotkania, rywale pokonali Wojciecha Szczęsnego i doszło do remisu. Gola zdobył dla Holendrów Cody Gakpo. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie przez większość czasu dominowali Holendrzy. W 82. minucie drugiego gola na dla naszych rywali zdobył Wout Weghorst. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 5 minut, jednak Polakom nie udało się już wyrównać.