Euro 2024. Holandia wygrywa z Polską

Euro 2024. Holandia wygrywa z Polską

Euro 2024. Mecz Polska-Holandia
Euro 2024. Mecz Polska-Holandia Źródło:PAP/EPA / Robert Ghement
Wynikiem 1:2 zakończył się mecz Polska-Holandia. Pomimo dużych starań biało-czerwonych, rywal okazał się silniejszy.

W 16. minucie Polska strzeliła rywalom gola. Trafienie, po rzucie rożnym, zaliczył napastnik biało-czerwonych Adam Buksa. Asystował mu Piotr Zieliński.

twittertwitter

Jednak niedługo później, w 29. minucie spotkania, rywale pokonali Wojciecha Szczęsnego i doszło do remisu. Gola zdobył dla Holendrów Cody Gakpo. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie przez większość czasu dominowali Holendrzy. W 82. minucie drugiego gola na dla naszych rywali zdobył Wout Weghorst. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 5 minut, jednak Polakom nie udało się już wyrównać.

Mecz Polska–Holandia stanowił otwarcie rywalizacji w grupie D piłkarskich mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Mecz odbył się na Volksparkstadion w Hamburgu.

Probierz wybrał skład na mecz z Holandią

Kadra grała bez zmagających się z urazami Roberta Lewandowskiego i Pawła Dawidowicza, z kolei spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Karol Świderski (wszedł na boisko w drugiej połowie). Od pierwszej minuty występowali za to m.in. 19-letni Kacper Urbański oraz Taras Romanczuk.

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Kacper Urbański, Taras Romanczuk, Nicola Zalewski – Piotr Zieliński (kapitan), Sebastian Szymański – Adam Buksa.

Ławka rezerwowych: Łukasz Skorupski, Marcin Bułka – Paweł Dawidowicz, Sebastian Walukiewicz, Jakub Piotrowski, Karol Świderski, Jakub Moder, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Tymoteusz Puchacz, Damian Szymański, Bartosz Bereszyński, Krzysztof Piątek, Bartosz Slisz, Michał Skóraś.

Trener Holendrów, Ronald Koeman, postawił na sprawdzonych zawodników.

Skład reprezentacji Holandii: Bart Verbruggen – Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk, Nathan Aké – Jerdy Schouten, Tijjani Reijnders, Joey Veerman – Xavi Simons, Memphis Depay, Cody Gakpo.

Źródło: TVP / X