Prezes PZPN po przegranej z Holandią. "Jesteśmy dumni ze stylu gry"

Prezes PZPN po przegranej z Holandią. "Jesteśmy dumni ze stylu gry"

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza Źródło:PAP / Piotr Nowak
Polska przegrała z Holandią w pierwszym meczu fazy grupowej na Euro w Niemczech. Jest komentarz prezesa PZPN.

"Dziękujemy za walkę. Jesteśmy dumni ze stylu gry i postawy naszej drużyny. Turniej dopiero się zaczyna. W Berlinie gramy o pełną pulę. Dziękujemy kibicom za dotychczasowe wsparcie. Potrzebujemy Was jeszcze bardziej. Z optymizmem i nadzieją myślimy już tylko o najbliższym meczu. Bądźcie z nami" – napisał Cezary Kulesza na portalu X.

Z kolei Zbigniew Boniek komentuje: "Szkoda, remis był blisko. Holendrzy strzelili drugą bramkę, kiedy wydawało się, że skończy się to remisem".

Wynikiem 1:2 zakończył się mecz Polska-Holandia. Pomimo dużych starań biało-czerwonych, rywal okazał się silniejszy. W 16. minucie Polska strzeliła rywalom gola. Trafienie, po rzucie rożnym, zaliczył napastnik Adam Buksa. Asystował mu Piotr Zieliński.

Jednak niedługo później, w 29. minucie spotkania, rywale pokonali Wojciecha Szczęsnego i doszło do remisu. Gola zdobył dla Holendrów Cody Gakpo. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie przez większość czasu dominowali Holendrzy. W 82. minucie drugiego gola dla naszych rywali zdobył Wout Weghorst. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 5 minut. Nasi reprezentanci rozpoczęli ostry atak na bramkę pomarańczowych, jednak Polakom nie udało się już wyrównać.

Faza grupowa Euro 2024

Mecz Polska–Holandia stanowił otwarcie rywalizacji w grupie D piłkarskich mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Mecz odbył się na Volksparkstadion w Hamburgu. Kolejny mecz Polaków w piątek. Nasi reprezentanci zmierzą się z Austrią (godz. 18). Komentatorzy wskazują, że w tym spotkaniu biało-czerwoni muszą wygrać, aby móc marzyć o wejściu do 1/8 finału Mistrzostwa Europy. Ostatni mecz fazy grupowej Polacy zagrają z Francją we wtorek 25 czerwca o godz. 18.