Polacy przegrali ze Słowacją. Dotkliwa porażka Biało-Czerwonych

Polacy przegrali ze Słowacją. Dotkliwa porażka Biało-Czerwonych

Dodano: 111
Polacy przegrali ze Słowacją
Polacy przegrali ze Słowacją Źródło: PAP/EPA / AFP POOL
Polacy w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 ulegli reprezentacji Słowacji

Równo o godz. 18:00 swój pierwszy mecz na Euro 2020 rozpoczęła Polska kadra. Rywalem naszych piłkarzy jest Słowacja. Spotkanie odbywa się w Sankt Petersburgu, a mecz prowadzi rumuński arbiter Ovidiu Hategan.

Po trafieniu Roberta Maka Słowacja objęła prowadzenie. Słowacy objęli prowadzenie po strzale Roberta Maka w 18 minucie, jednak nie potrafili utrzymać prowadzenia. W pierwszej minucie drugiej połowy Linetty pięknym strzałem pokonał słowackiego bramkarza.

W okolicach 61 minuty Grzegorz Krychowiak sfaulował słowackiego piłkarza. Polak otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

W 68 minucie Słowacja podwyższyła wynik na 2:1. Gola strzelił Milan Skriniar.

Bilans korzystny dla Słowacji

Reprezentacje Polski i Słowacji ostatni raz miały okazję zagrać ze sobą w 2013 roku w meczu towarzyskim. Podczas meczu rozegranego we Wrocławiu nasza kadra została pokonana przez Słowację 0:2. Ogólny bilans spotkań obu reprezentacji okazuje się być korzystny dla Słowacji. Na osiem dotyczasowych meczy Polacy przegrali cztery razy, wygrali trzy, raz spotkanie zakończyło się remisem.

Na nieco ponad godzinę przed spotkaniem poznaliśmy skład w jakim zagrają dziś Biało-Czerwoni. Podstawowy to Szczęsny, Bereszyński, Glik, Bednarek, Rybus, Linetty, Krychowiak, Klich, Jóźwiak, Lewandowski, Zieliński. Zaś rezerwowy: Skorupski, Fabiański, Dawidowicz, Kędziora, Kozłowski, Świderski, Moder, Płacheta, Frankowski, Świerczok, Helik, Puchacz.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczęły się w piątek. W meczu otwarcia Włosi pokonali Turcję 3:0. Z kolei sobotnie spotkanie Walii ze Szwajcarią zakończyło się remisem 1:1, a Belgii z Rosją 3:0. Wczoraj z klei Holandia pokonała Ukrainę 3:2, Anglia Chorawcję 1:0, a Austria Macedonię Północną 3:1. Dzisiaj Czechy pokonały Szkocję 2:0, a Belgia rozgromiła Rosję 3:0.

Pierwszy mecz naszej reprezentacji śledzić będzie można na TVP 1, TVP Sport, w aplikacji TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

W dalszej kolejności Polacy zmierzą się z Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).