Liga Narodów siatkarzy. Polska wywalczyła srebro

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej
Reprezentacja Polski w piłce siatkowej Źródło:PAP / Jacek Kostrzewski
Polska uległa Brazylii 1:3 w finale siatkarskiej Ligi Narodów. To najlepszy wynik Biało-Czerwonych w historii tych rozgrywek.

Reprezentacja Polski przegrała z Brazylią w rozegranym we włoskim Rimini finale Ligi Narodów siatkarzy.

Srebrny medal polskich siatkarzy

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. W pierwszej odsłonie lepsi okazali się Polacy, wygrywając 25:23. Druga partia zakończyła się wygraną Brazylii 25:23. W trzecim secie wyraźną przewagę uzyskali siatkarze brazylijscy, zwyciężając 25:16. Czwarty set również należał do nich. Przypieczętowali wygraną wynikiem 25:14.

Brązowy medal zdobyła drużyna Francji, pokonując 3:0 reprezentację Słowenii, którą z kolei w półfinale pokonali Polacy.

Drugie miejsce oznacza największy sukces Polaków w rozgrywanej od 2018 roku Lidze Narodów. Dotychczas najlepszym rezultatem był brązowy medal z 2019 roku. Z kolei Brazylia okazała się najlepsza w turnieju po raz pierwszy w jego historii. W dwóch poprzednich edycjach tej imprezy (2018, 2019) triumfowała reprezentacja Rosji.

Składy

Polska: Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka. Trener: Vital Heynen.

Brazylia: Ricardo Lucarelli, Bruno Rezende, Mauricio Souza, Lucas Saatkamp, Wallace De Souza, Joandry Leal – Thales Hoss (libero) oraz Alan Souza, Isac Santos, Douglas Souza. Trener: Carlos Schwanke.