Olimpijka z Kenii nie żyje. Została znaleziona martwa we własnym domu

Olimpijka z Kenii nie żyje. Została znaleziona martwa we własnym domu

Agnes Jebet Tirop (biegaczka)
Agnes Jebet Tirop (biegaczka) Źródło:Flickr / Marco Verch/CCBY2,0
Nie żyje kenijska biegaczka, uczestniczka ostatnich Igrzysk Olimpijskich Agnes Jebet Tirop. Została znaleziona martwa w swoim domu.

Kenijka została znaleziona martwa w domu w miejscowości Iten – stolicy hrabstwa Elgeyo-Marakwet. O sprawie poinformowali dziennikarze brytyjskiego dziennika "The Sun".

twitter

Rana kłuta brzucha

Tragiczną śmierć biegaczki potwierdził Barnaba Korir – przewodniczący kenijskiego związku lekkoatletycznego. Agnes Jebet Tirop miała na brzuchu ranę kłutą, co wskazuje na to, że została zasztyletowana.

Dramat miał miejsce zaledwie dwa miesiące po tym, jak Agnes Jebet Tirop zajęła czwarte miejsce w finale biegu na 5000 metrów podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w Japonii. "ZŁAMANIE SERCA! Kenijska lekkoatletka Agnes Jebet Tirop, która reprezentowała Kenię na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio na dystansie 5000 m, została znaleziona martwa w swoim domu z ranami kłutymi brzucha" – napisał na Twitterze Usher Komugisha, znany dziennikarz sportowy z Afganistanu, cytowany przez portal thesun.co.uk. I dodał: "Spoczywaj w pokoju, Królowo!".

Wielokrotna medalistka

Agnes Jebet Tirop urodziła się 23 października 1995 roku. Za 10 dni obchodziłaby zatem 26. urodziny. Specjalizowała się w biegach na długich dystansach. Dwukrotnie zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w biegu na 10000 metrów. Była także dwa razy brązową medalistką mistrzostw świata juniorów na dystansie 5000 metrów.

Zawodniczka występowała również w Polsce. W 2013 roku w Bydgoszczy wzięła udział w mistrzostwach świata w biegach przełajowych. Zdobyła srebro indywidualnie oraz złoto w drużynie. W Kenii uznawana była za lekkoatletyczną gwiazdę i wielki talent biegów.