Piłkarska reprezentacja U-21 rozgromiła Niemców 4-0

Reprezentanci U-21
Reprezentanci U-21 Źródło:PAP / Piotr Polak
Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21, pokonała na wyjeździe reprezentację Niemiec 4-0.

Mecz został rozegrany w ramach eliminacji do Euro 2023. Polacy już po kwadransie prowadzili 3-0.

Gol w piątej minucie

Pierwszego gola dla Polaków w piątej minucie spotkania strzelił Adrian Benedyczak.

twitter

Polscy kibice nie musieli długo czekać na podwyższenie prowadzenia. Świetnym podaniem popisał się pomocnik Lecha Poznań Jakub Kamiński, który posłał piłkę do Benedyczaka, a napastnik Parmy perfekcyjnie wykorzystał sytuację.

twitter

I gdy już mogło się wydawać, że to koniec na tę chwilę popisów polskich piłkarzy, skrzydłowy Lecha Poznań Michał Skuraś popisał się perfekcyjnym strzałem, pakując piłkę do siatki Niemców.

twitter

Polacy od 19. minuty grali w przewadze. Z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Mbom.

Następnie przez długą część spotkania sytuacja na boisku była względnie wyrównana. Jednak wszystko zmieniło się tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, gdy czwartego gola dla Polaków zdobył zawodnik Pogoni Szczecin Kacper Kozłowski.

twitter

Sytuacja w grupie

Dzięki zwycięstwu nad ekipą z Niemiec, polska reprezentacja umocniła się na trzecim miejscu w grupie B. Prowadzą Niemcy z dorobkiem 12 punktów. Na drugi miejscu jest młodzieżówka Izraela, która do tej pory również wywalczyła 12 punktów. Trzecie miejsce zajmują Polacy, którzy zdobyli 10 oczek.

Pierwsza reprezentacja

W piątek wieczorem pierwsza reprezentacja Polski zmierzy się na wyjeździe z Andorą. Zwycięstwo w tym spotkaniu zbliży ekipę Paulo Sousy do gry w barażach do Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Katarze. Natomiast w poniedziałek, polscy kadrowicze na Stadionie Narodowym podejmą Węgrów.