Ważna turniejowa wygrana Hurkacza. Jeden z największych sukcesów w karierze

Ważna turniejowa wygrana Hurkacza. Jeden z największych sukcesów w karierze

Hubert Hurkacz wygrał turniej w Szanghaju
Hubert Hurkacz wygrał turniej w Szanghaju Źródło:PAP/EPA / ALEX PLAVEVSKI
Hubert Hurkacz wygrał turniej w Szanghaju. Polski tenisista awansuje w rankingu ATP. Od najbliższego poniedziałku Polak będzie notowany na jedenastym miejscu.

Hubert Hurkacz zwyciężył w turnieju ATP 1000 w Szanghaju. W finale polski zawodnik pokonał w trzech setach Rosjanina Andrieja Rublowa.

To drugi turniej wygrany przez 26-letiego Polaka w tym sezonie. Łącznie w całej karierze Hurkacz wygrał w grze singlowej siedem turniejów, a w podwójnej - cztery.

Dzięki wygranej Hurkacz wciąż ma szanse na zakwalifikowanie się do końcowego, prestiżowego turnieju ATP Finals w Turynie, a także zakończenie sezonu w czołowej dziesiątce.

Obecnie na 10 pozycji znajduje się Amerykanin Taylor Fritz, do którego Hurkacz traci 510 punktów. Liderem rankingu jest Novak Djokovic, a za nim, na drugim miejscu Hiszpan Carlos Alcaraz.

Hurkacz zwycięzcą w Szanghaju

Mecz finałowy z Rublowem trwał ponad dwie godziny. Hurkacz ostatecznie wygrał 6:3, 3:6, 7:6 (8) z Rosjaninem Andriejem Rublowem, plasującym się obecnie na siódmej pozycji w rankingu ATP).

Branżowe media zwracają uwagę, że Hubert jest jedynym tenisistą obok Novaka Djokovicia, który w trzech ostatnich sezonach co najmniej raz awansował do finału turnieju rangi ATP 1000.

Wygrana w Szanghaju była drugim triumfem Hurkacza w karierze w turnieju rangi ATP 1000. Wcześniej okazał się najlepszy w 2021 roku w Miami, gdzie pokonał 7:6 (4), 6:4 Włocha Jannika Sinnera (4. ATP).

Z kolei rok temu grał w finale w Montrealu, ale wówczas lepszy okazał się Hiszpan Pablo Carreno-Busta (195. ATP), który wygrał 3:6, 6:3, 6:3.

Po bardzo krótkim odpoczynku czeka go kolejny start. Polski zawodnik wystąpi w turnieju ATP 500 w Tokio. Jego pierwszym rywalem w stolicy Japonii będzie Chińczyk Zhizhen Zhang. Hurkacz pokonał go w tym tygodniu w Szanghaju.