"To ten skur****n". Burza po meczu z Francją. Wulgarne słowa o Lewandowskim

"To ten skur****n". Burza po meczu z Francją. Wulgarne słowa o Lewandowskim

Robert Lewandowski i Kylian Mbappe podczas meczu Polska-Francja
Robert Lewandowski i Kylian Mbappe podczas meczu Polska-Francja Źródło:PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF
Podczas meczu Polska-Francja doszło do awantury na boisku. Mbappe miał wulgarnie zwyzywać Lewandowskiego.

Polska po porażkach z Holandią (1:2) oraz Austrią (1:3) definitywnie straciła szansę na awans do fazy pucharowej piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech. W ostatnim meczu w grupie D reprezentacja Polski zremisowała z wicemistrzami świata, Francuzami, 1:1.

Wiadomo już, że, mimo porażki w Euro 2024, trener Michał Probierz zachowa stanowisko selekcjonera polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Polska – Francja 1:1. Gol Lewandowskiego

W pełnym emocji wtorkowym meczu, Francja prowadziła 1:0 po golu Kyliana Mbappe z rzutu karnego w 56 minucie meczu. W 79 minucie spotkania do remisu doprowadził Robert Lewandowski, który – podobnie jak kapitan reprezentacji Francji – zdobył bramkę z rzutu karnego. Przy pierwszej próbie "Lewy" nie zdołał pokonać francuskiego bramkarza, ale ten wyszedł za linię przy uderzeniu i w drugiej próbie Lewandowski zdołał pokonać Mike Maignana.

Jeszcze przed wyrównującym golem dla Polaków, podczas meczu doszło do nieprzyjemnego incydentu z udziałem gwiazdy reprezentacji Francji, nowego zawodnika Realu Madryt Kyliana Mbappe i, grającego na co dzień w FC Barcelona, polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego. Padły nieprzyjemne dla Polaka słowa.

"To ten skur****n". Mbappe zwyzywał Lewandowskiego

Podczas walki o piłkę napastnik reprezentacji Polski trafił rywala dłonią w twarz. Mbappe z grymasem bólu złapał się za maskę i okolice nosa. Chwilę później ściągnął ochronę z twarzy i zaczął dotykać się po nosie. Kapitan Francuzów złamał wcześniej nos w końcówce pierwszego spotkania fazy grupowej Euro 2024 z Austrią.

Kamery wychwyciły, jak Mbappe wykrzykuje jakieś słowa po całej sytuacji, próbował też interweniować u sędziego, ale bezskutecznie. Według francuskich mediów piłkarz miał powiedzieć pod adresem Lewandowskiego: "To ten skur****n". Nagranie trafiło do sieci, a zachowanie młodego piłkarza wzbudziło wiele negatywnych emocji.