Arabia Saudyjska pokonała Argentynę. Sensacyjny wynik w "polskiej" grupie

Arabia Saudyjska pokonała Argentynę. Sensacyjny wynik w "polskiej" grupie

Mundial w Katarze. Arabia Saudyjska 2:1 pokonała Argentynę
Mundial w Katarze. Arabia Saudyjska 2:1 pokonała Argentynę Źródło: PAP/EPA / Noushad Tekkayil
Arabia Saudyjska pokonała Argentynę 2:1. Wieczorem z Meksykiem zmierzy się Polska.
Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Szczególnie, że drużyna z Leo Messim na czele jest typowana, jako jeden z faworytów trwających właśnie w Katarze piłkarskich Mistrzostw Świata.

Początkowo Argentyna prowadziła po golu Leo Messiego, ale potem gole strzelali już tylko Saudyjczycy. Sędzia doliczył do podstawowego czasu gry aż 14 minut. To jednak nie zmieniło wyniku i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Saudów. Tym samym przerwali fenomenalną passę 36 meczów Argentyńczyków bez porażki.

twittertwittertwitter

Nasi piłkarze jeszcze nie wyszli na boisko, a sytuacja w grupie C już się skomplikowała. Biało-czerwoni zmierzą się o godz. 17 z Meksykiem. Jeśli polska drużyna chce myśleć o wyjściu z grupy, musi dać z siebie wszystko.

Cały kraj kibicuje piłkarzom

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Polsat News, że wspólnie z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem obejrzą mecz z żołnierzami, którzy pełnią służbę na terenie przygranicznym na Podlasiu.

– Bardzo bym chciał, żeby nasi wygrali. Będziemy im kibicować. Ja wierzę w Polaków – dodał prezydent. Podkreślił, że "Polscy piłkarze wielokrotnie pokazali, że mogą wygrać z najbardziej faworyzowanymi rywalami".

Serwis Business Insider wyliczył, że gdyby grały liczby, a dokładnie pieniądze, to o wynik pierwszego meczu na mundialu w Katarze nie musielibyśmy się martwić. Piłkarze grający w naszej reprezentacji są bowiem drożsi od Meksykanów o blisko 80 mln euro.

Sondaż: Czy Polska wygra z Meksykiem na mundialu?

Z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że 29,8 proc. ankietowanych stawia na zwycięstwo Polaków.

26,4 proc. pytanych uważa, że wygra Meksyk, a 27,3 proc. przewiduje remis.

Zdania w sprawie wyniku meczu nie ma 16,5 proc. respondentów.

Wśród kobiet 27 proc. ankietowanych stawia na Polskę, a 22 proc. na Meksyk. Wśród mężczyzn 32 proc. obstawia zwycięstwo naszych piłkarzy, natomiast 30 proc. spodziewa się, że lepsi będą rywale.

Reprezentant Walii zalał się łzami po meczu. "To było niezwykle trudne"

Źródło: Twitter / wp.pl