ŚwiatFrancja: Pożar w katedrze Notre Dame

Francja: Pożar w katedrze Notre Dame

Pożar w katedrze Notre Dame
Pożar w katedrze Notre Dame / Źródło: PAP/EPA / IAN LANGSDON
Dodano
W paryskiej katedrze Notre Dame pojawił się ogień. Na zdjęciach zamieszczanych w mediach społecznościowych widać kłęby dymu. Na ziemię runęła już iglica świątyni.

Według strażaków pożar w Notre Dame może mieć związek z prowadzonymi od kilku dni pracami remontowymi.

"Podobnie jak wszyscy moi rodacy dziś wieczorem jestem smutny, widząc jak pali się część nas wszystkich" – napisał na Twitterze prezydent Francji Emmanuel Macron, który jedzie na miejsce tragedii. Wcześniej Pałac Elizejski odwołał jego orędzie do narodu, które miał dzisiaj wygłosić.

Katedra Notre Dame to jeden z najbardziej znanych symboli francuskiej stolicy i jednocześnie jedna z najbardziej znanych katedr na świecie. Budowa świątyni trwała ponad 180 lat (1163-1345). Rocznie zwiedza ją 14 mln turystów.

Czytaj także:
Pożar w katedrze Notre Dame. Prezydent Francji zabrał głos

/ Źródło: Twitter

Czytaj także

Od północy z 10 na 11 lipca trwa cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę 12 lipca. Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także