KrajTragiczny wypadek w Tatrach. Nie żyje turysta

Tragiczny wypadek w Tatrach. Nie żyje turysta

TOPR
TOPR / Źródło: PAP / Grzegorz Momot
Dodano
W rejonie szlaku na Przełęcz pod Chłopkiem doszło do tragicznego wypadku. Turysta prawdopodobnie się pośliznął, po czym spadł z dużej wysokości. Zginął na miejscu.

W związku z piękną pogodą, w Tatry ruszyli masowo turyści, co oznaczało pracowity weekend dla TOPR. Jeszcze przed południem ratownicy przetransportowali śmigłowcem do szpitala w Krakowie narciarza wysokogórskiego, który stracił przytomność w wyniku upadku spod Zawratu.

Niedługo później ratownicy zabrali 13-letniego narciarza, który nabawił się kontuzji nogi. Po godzinie 17:00 TOPR zabrał śmigłowcem Ornaku dwóch turystów, którzy doznali urazów nóg w rejonie hali Kondratowej i Czarnego Stawu pod Rysami.

/ Źródło: RMF 24

Czytaj także

Od północy z 10 na 11 lipca trwa cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę 12 lipca. Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także