Artur Dziambor w przeszłości był posłem Konfederacji, następnie odszedł z partii, założył koło Wolnościowcy, a w końcu w 2023 roku został kandydatem Trzeciej Drogi, z której list ubiegał się bezskutecznie o poselską reelekcję.
Radio Zet ustaliło, że polityk został zatrudniony w państwowej spółce w Porcie Gdańsk. Dziambor objął stanowisko dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji, ponadto były poseł ma też być rzecznikiem prasowym portu.
"Portem Gdańsk kieruje obecnie delegowany do tego członek rady nadzorczej Krzysztof Kaczmarek. Jest to wspólnik męża posłanki Magdaleny Sroki, która kiedyś była członkinią Zjednoczonej Prawicy, a dziś zakotwiczyła przy PSL-u" – czytamy na stronie Radia Zet.
Upolitycznione spółki Skarbu Państwa
W mediach pojawiają się kolejne doniesienia o obsadzaniu spółek Skarbu Państwa przez partyjnych nowej władzy, która, jak pamiętamy, zapowiadała w kampanii wyborczej odpolitycznienie w tym zakresie.
Decyzji Hołowni ws. odpolitycznienia spółek nie chce podporządkować się m.in. radca prawny z Poznania Michał Gniatkowski, który jest członkiem rady nadzorczej spółki Enea. Jak poinformował na portalu X, woli zrezygnować z członkostwa w Polsce 2050 niż z nowej funkcji.
Jak z kolei donosi stołeczna "Gazeta Wyborcza" szef Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole i działacz Polski 2050 Robert Gajda został właśnie powołany na stanowisko wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Na początku lutego w Sejmie odbyła się konferencja prasowa lidera Polski 2050 na temat odpolitycznienia państwowych spółek. Szymon Hołownia zapowiedział przedstawienie do końca lutego projektu ustawy zwiększającej transparentność procesu powoływania władz tych pomiotów. Projekt ma umożliwić odejście Polski "od standardów z czasów Prawa i Sprawiedliwości".
Czytaj też:
Hołownia chce odpolitycznić państwowe spółki. Działacz jego partii właśnie został wiceszefem jednej z nichCzytaj też:
Wynik konkursu na posady w resorcie klimatu. Mentzen: No taki przypadek