"Anna Sobieraj-Kozakiewicz została w poniedziałek powołana na wiceprezesa KGHM, jednej z największych spółek Skarbu Państwa. Do miedziowego giganta przechodzi z podległej resortowi obrony hotelarskiej spółki AMW Rewita. Nowa wiceprezes prywatnie jest córką Dariusza Sobieraja — podkarpackiego polityka PSL i doradcy społecznego Władysława Kosiniaka-Kamysza" – informuje Onet.
Rada nadzorcza KGHM podała w poniedziałek skład zarządu spółki na następną kadencję. Prezesem pozostaje Andrzej Szydło, stanowiska zachowali także pozostali członkowie zarządu: Piotr Stryczek, Piotr Krzyżewski, Mirosław Laskowski i Zbigniew Bryja. Anna Sobieraj-Kozakiewicz dołączy jako wiceprezes do spraw aktywów zagranicznych.
Córka współpracownika wicepremiera wiceprezesem w KGHM
O jej karierze w innym państwowym Onet pisał w listopadzie w artykule Partyjni "hotelarze" w spółce Skarbu Państwa.
Latem zeszłego roku Sobieraj-Kozakiewicz została prezesem AMW Rewita, spółki zarządzającej kilkunastoma dawnymi wojskowymi ośrodkami wypoczynkowymi, które zostały później przekształcone w komercyjne hotele. Rewita należy do Agencji Mienia Wojskowego, instytucji podległej resortowi Obrony Narodowej.
Kim jest Anna Sobieraj-Kozakiewicz?
38-letnia radczyni prawna, prywatnie jest córką Dariusza Sobieraja — znanego lekarza oraz wieloletniego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego z Krosna. Sobieraj od 15 lat zasiada w sejmiku podkarpackim jako radny wojewódzki z ramienia PSL. Dwukrotnie startował również do Sejmu z list tej partii.
W trakcie ostatniej kampanii wyborczej poparcia udzielił mu sam prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, który odwiedził Krosno w październiku 2023 roku.
Członkowie nowego zarządu KGHM zostali wybrani w ramach konkursu ogłoszonego 24 kwietnia. Zwróciliśmy się do spółki z pytaniem, ile osób aplikowało na stanowisko wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych, które objęła Sobieraj-Kozakiewicz.
Biuro Komunikacji KGHM nie udzieliło odpowiedzi, informując, że szczegóły zna na razie wyłącznie rada nadzorcza. Dane te mają zostać upublicznione dopiero po zatwierdzeniu protokołów konkursowych — co ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Czytaj też:
24-letnia działaczka partyjna wicedyrektorem ważnego wydziału w Urzędzie WojewódzkimCzytaj też:
PSL rozdał posady swoim w Agencji Mienia Wojskowego. Bez konkursów
Polecamy Państwu „DO RZECZY+”
Na naszych stałych Czytelników czekają: wydania tygodnika, miesięcznika, dodatkowe artykuły i nasze programy.
Zapraszamy do wypróbowania w promocji.
