Męską Drogę Krzyżową za Rodziny organizują ogólnopolskie ruchy religijne i organizacje społeczne tworzące Inicjatywę Zjednoczeni 2022. To już czwarty raz, gdy mężczyźni będą modlić się w Warszawie podczas Drogi Krzyżowej. Szczególną intencją tej inicjatywy są polskie rodziny.
Ostateczna bitwa to bitwa o rodzinę
– Pamiętając o słowach Siostry Łucji, że "ostateczna bitwa między Panem a królestwem szatana będzie dotyczyć małżeństwa i rodziny", widzimy potrzebę objęcia modlitwą tysięcy polskich rodzin oraz podjęcia pokuty za grzechy związane z ich niszczeniem – podkreślił Artur Wolski z Inicjatywy Męski Różaniec.
– Presja na rodzinę nie ustaje: widzimy ingerencję w wychowanie poprzez wprowadzanie demoralizacji do szkół czy też forsowanie tzw. związków partnerskich. Ta sytuacja wymaga nie tylko zdecydowanych działań społecznych, ale także konkretnej odpowiedzi duchowej – ocenił Marcin Perłowski z Centrum Życia i Rodziny, które współtworzy Zjednoczonych 2022.
Organizatorzy przytaczają też słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił: "Jakie będą rodziny, taki będzie i naród".
Męska Droga Krzyżowa za rodzinę
Męska Droga Krzyżowa rozpocznie się na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 19.00. Poprzedzi ją Msza święta w kościele św. Anny o godz. 18.30. Do wspólnej modlitwy zaproszone są też kobiety i młodzież.
Inicjatywa Zjednoczeni 2022, zrzesza kilkadziesiąt wspólnot katolickich i organizacji społecznych. To m.in. Wspólnota Nieustającego Różańca, Mężczyźni św. Jana Pawła II, Akcja Katolicka, Żołnierze Chrystusa, Bractwo św. Józefa, Wojownicy Maryi, Rycerze Św. Jana Pawła II, a także Centrum Życia i Rodziny i wiele innych.
Zjednoczeni 2022 zachęcają do organizacji w Wielkim Poście podobnej modlitwy także w innych miastach Polski.
Czytaj też:
Dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnymCzytaj też:
Wielki Post. Abp Galbas: Post jako forma pokutna został dziś ośmieszony