Dwa medale dla Polek! Anita Włodarczyk ze złotem

Dwa medale dla Polek! Anita Włodarczyk ze złotem

Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk Źródło:PAP/EPA / FRANCK ROBICHON
Dwa medale dla Polski w rzucie młotem kobiet! Złoto zdobyła Anita Włodarczyk, a brąz Malwina Kopron.

Anita Włodarczyk po raz trzeci z rzędu została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Polka w swojej najlepszej próbie uzyskała 78,48 m.

Świetnie spisała się także Malwina Kopron, która posłała młot na odległość 75,39 m i wywalczyła brąz, odnosząc swój życiowy sukces. Trzecia z Polek, Joanna Fiodorow była siódma – oddała rzut na odległość 73,83 m.

Polskim lekkoatletkom pogratulował prezydent Andrzej Duda. "Anita Włodarczyk złoto i Malwina Kopron brąz w rzucie młotem na igrzyskach w Tokio! Co za dzień! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy! DZIĘKUJEMY" – napisał na Twitterze.

twitter

Dotychczas Biało-Czerwoni wywalczyli na igrzyskach olimpijskich w Tokio sześć medali, z czego cztery dzisiaj.

Medalowy wtorek Polaków

Wcześniej we wtorek Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal w zapasach. Polak w walce o trzecie miejsce w stylu klasycznym w kategorii 97 kg pokonał Gruzina Aleksa Gergo Szoke 9:0. Dla 30-letniego Tadeusza Michalika to absolutnie największy sportowy sukces w karierze.

Rano srebrny medal w finale wyścigów kajakarek na dystansie 500 metrów wywalczyły Karolina Naja i Anna Puławska. Polki finiszowały tylko za Caitlin Regal i Lisą Carrington z Nowej Zelandii, które pobiły rekord olimpijski z czasem 1:35,785. Brązowy medal wywalczyły Węgierki Danuta Kozak i Dora Bodonyi.

Wioślarki i biegacze

W sobotę złoty medal zdobyła nasza sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Polacy pobiegli w czasie 3:09.87, bijąc swój własny rekord Europy z eliminacji. Srebrny medal wywalczyła Dominikana, natomiast brązowy – Stany Zjednoczone.

Z kolei w ubiegłym tygodniu Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki.

Źródło: DoRzeczy.pl