Kurski na Twitterze: Ile ten rozbój jeszcze potrwa?

Kurski na Twitterze: Ile ten rozbój jeszcze potrwa?

Jacek Kurski
Jacek Kurski Źródło: PAP / Leszek Szymański
Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski pochwalił się widownią meczu Albania – Polska. Szef telewizji publicznej nie krył jednak swojego rozgoryczenia.

Jacek Kurski za pośrednictwem portalu Twitter podzielił się informacją o wynikach oglądalności wczorajszego meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 w Katarze. W szczytowym momencie spotkanie Albania – Polska miało oglądać nawet ponad dziewięć milionów Polaków. Mimo to, prezes Telewizji Polskiej nie jest do końca zadowolony.

"Ile ten rozbój jeszcze potrwa?"

"12.10 Albania-Polska, ważne zwycięstwo, mecz pod kontrolą, trafne zmiany, gol i asysta zmienników. Wielka widownia (brawo Kibice!): TVP1 + TVPSport 8 mln; pik 9,3 mln. Szkoda tylko, że jak zawsze zostaniemy okradzeni z ok. 3 mln naszych widzów #KRRT Ile jeszcze ten rozbój potrwa?" – napisał Kurski na Twitterze.

twitterPrezes TVP regularnie podaje na swoim profilu w mediach społecznościowych informacje o oglądalności pozycji programowych stacji, zwłaszcza transmisji z wydarzeń sportowych. Zwykle Kurski dodaje do tego wykres z badaniami telewizyjnej widowni liczonymi metodą MOR, czyli Modelem Oglądalności Rzeczywistej, wykorzystującym dane z wybranych punktów pomiarowych. Szef telewizji publicznej niejednokrotnie narzekał na zaniżane wyniki widowni TVP w innych pomiarach, zwłaszcza firmy Nielsen.

Wygrana w kluczowym meczu

We wczorajszym spotkaniu rozgrywanym w Tiranie polscy piłkarze pokonali Albanię 1:0 po golu Karola Świderskiego. Tym samym "Biało-Czerwoni" zbliżyli się znacząco do barażu o grę na mundialu w Katarze w 2022 roku.

Spotkanie zostało dokończone, mimo że na kilkanaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędzia musiał przerwał rywalizację i zaprosić piłkarzy obu drużyn do szatni. Powodem było zachowanie albańskich kibiców, którzy po strzelonej bramce rzucali w Polaków plastikowymi butelkami i innymi przedmiotami.