Polska poznała rywali na mistrzostwach świata. Zagramy w grupie C

Polska poznała rywali na mistrzostwach świata. Zagramy w grupie C

Dodano:
Losowanie fazy grupowej mistrzostw świata 2022
Losowanie fazy grupowej mistrzostw świata 2022 Źródło:PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL
Reprezentacje Argentyny, Meksyku i Arabii Saudyjskiej będą rywalami Polski w fazie grupowej mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Losowanie grup tegorocznego mundialu odbyło się w piątek w Doha Exhibition abd Convention Center.

Początek piłkarskich mistrzostw świata zaplanowano na 21 listopada, zaś koniec na 18 grudnia. Będzie to pierwszy w historii turniej rozgrywany jesienią. Tytułu mistrzowskiego spróbuje obronić reprezentacja Francji, która cztery lata temu w finale pokonała Chorwację 4:1.

Ze względu na rozszerzenie formuły mundialu, rozgrywki w Katarze w 2022 roku będą ostatnimi, w których wystąpią 32 drużyny narodowe.

Awans Polaków

W ostatni wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie piłkarska reprezentacja Polski wygrała w ze Szwecją 2:0. "Biało-Czerwoni" tym samym zagwarantowali sobie udział w mistrzostwach świata 2022. Gole dla naszego zespołu strzelali w 49 minucie meczu z rzutu karnego kapitan – Robert Lewandowski oraz w 72 minucie gry Piotr Zieliński. Podczas tego spotkania selekcjoner kadry – Czesław Michniewicz – zdecydował się zamieszać w składzie i posłać do boju między innymi wracających po ciężkich kontuzjach Jacka Góralskiego i Krystiana Bielika. Na ławce rezerwowych spotkanie zaczął natomiast Grzegorz Krychowiak, który niedawno przeniósł się z ligi rosyjskiej do greckiego AEK-u Ateny.

Mecz ze Szwecją w Chorzowie był starciem numer dwa na ławce szkoleniowej reprezentacji Polski dla Czesława Michniewicza. Trener zaliczył bowiem debiut w kadrze kilka dni wcześniej w zremisowanym 1:1 wyjazdowym spotkaniu towarzyskim ze Szkocją.

3 czerwca tego roku we Wrocławiu polscy piłkarze zmierzą się z reprezentacją Walii w ramach Ligi Narodów UEFA.