Iga Świątek w kolejnej rundzie French Open po ciężkim meczu. Znamy rywalkę

Iga Świątek w kolejnej rundzie French Open po ciężkim meczu. Znamy rywalkę

Iga Świątek podczas meczu na French Open 2022 r.
Iga Świątek podczas meczu na French Open 2022 r. Źródło:PAP/EPA / MARTIN DIVISEK
Iga Świątek pokonała Dankę Kovinic z Czarnogóry w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open (Roland Garros) w Paryżu.

Polka wygrała sobotni mecz 6:3, 7:5 i zakwalifikowała się do czwartej rundy turnieju.

Mecz z Kovinic

Polska tenisistka grała agresywnie i precyzyjnie, choć nie szło jej tak łatwo jak w poprzednich rundach. Wszystko ze względu na solidną postawę zawodniczki z Czarnogóry.

W siódmym gemie spotkania Świątek straciła podanie w okolicznościach, które zdarzają jej się niezwykle rzadko. Od stanu 40-0 straciła pięć punktów z rzędu popełniając serię błędów. Polska jednak szybko wróciła do gry i przełamała rywalkę już w następnym gemie. Świątek szybko dokończyła seta, w dwóch ostatnich gemach nie tracąc punktu.

Także w drugim secie Kovinic wysoko postawiła poprzeczkę. Kiedy Polka prowadziła już 4:1, nagle sytuacja na korcie zaczęła się zmieniać. Rywalka zdołała doprowadzić do stanu 5:4. Świątek opanowała kryzys i wygrała trzy kolejne gemy. Przy 5:5 Kovinić oddała podanie. W 12. gemie również górą była Polka. Drugi set wygrała zatem 7:5.

W następnej rundzie naprzeciw polskiej tenisistki stanie Qinwen Zheng z Chin, która także w sobotę pokonała Francuzkę Alize Cornet.

Kariera Igi Świątek

Przypomnijmy, że Iga Świątek jest najbardziej utalentowaną polską tenisistką. Obecnie jest liderką światowego rankingu Women’s Tennis Association (WTA).

Po zwycięstwie we French Open w 2020 r., gdzie w meczu finałowym pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1, została pierwszym polskim zwycięzcą turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej.

Świątek ma na swoim koncie triumfy w pięciu turniejach WTA w grze pojedynczej oraz w juniorskich turniejach wielkoszlemowych: Wimbledonie 2018 w grze pojedynczej oraz French Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt w parze z Caty McNally.

Jest także finalistką juniorskiego Australian Open 2017 w grze podwójnej w parze z Mają Chwalińską oraz złotą medalistką Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018 w grze podwójnej dziewcząt w parze z Kają Juvan.