Remis z Meksykiem. Lewandowski nie wykorzystał karnego

Remis z Meksykiem. Lewandowski nie wykorzystał karnego

Dodano:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:PAP / Adam Warżawa
Polska zremisowała z Meksykiem. Biało-czerwoni mieli szansę na zdobycie gola, jednak Lewandowskiemu nie udało się strzelić rzutu karnego.

O godz. 17:00 reprezentacja Polski rozpoczęła swój pierwszy mecz na mundialu w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza na otwarcie grają z Meksykiem.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdobyła gola. Przewaga Meksyku na boisku była jednak ewidentna. W drugiej połowie meczu Polska miała szansę na zdobycie gola, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Robert Lewandowski. Druga połowa meczu nie przyniosła żadnego gola. Polacy rzadko podchodzili pod pole karne przeciwnika, a na boisku głównie dominowali Meksykanie, którzy jednak nie potrafili przełożyć swojej przewagi na strzelone bramki.

Po pierwszym meczu Polska posiada zatem jeden punkt i wraz z Meksykiem zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Arabia Saudyjska po sensacyjnym zwycięstwie z Argentyną.

Selekcjoner przedstawił przed meczem skład polskiej drużyny na inauguracyjny mecz. Skład polskiej kadry prezentuje się następująco: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Matty Cash, Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski, Robert Lewandowski.

Prezydent Duda ogląda mecz z żołnierzami

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem ogląda mecz wraz z żołnierzami, którzy pełnią służbę na terenie przygranicznym na Podlasiu.

– Bardzo bym chciał, żeby nasi wygrali. Będziemy im kibicować. Ja wierzę w Polaków – mówił prezydent jeszcze przed meczem. Podkreślił, że "Polscy piłkarze wielokrotnie pokazali, że mogą wygrać z najbardziej faworyzowanymi rywalami".

twitter

Również szef rządu śledzi poczynania biało-czerwonych. "22 listopada, o godz. 16.50, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki spotka się z młodymi sportowcami, z którymi wspólnie obejrzy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022: Meksyk-Polska" – informuje nas Kancelaria Premiera.

Polacy nie wierzą w zwycięstwo

Serwis Business Insider wyliczył, że gdyby grały liczby, a dokładnie pieniądze, to o wynik pierwszego meczu na mundialu w Katarze nie musielibyśmy się martwić. Piłkarze grający w naszej reprezentacji są bowiem drożsi od Meksykanów o blisko 80 mln euro.

To jednak nie statystyki grają na boisku.

Z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że 29,8 proc. ankietowanych stawia na zwycięstwo Polaków.

26,4 proc. pytanych uważa, że wygra Meksyk, a 27,3 proc. przewiduje remis.

Zdania w sprawie wyniku meczu nie ma 16,5 proc. respondentów.

Wśród kobiet 27 proc. ankietowanych stawia na Polskę, a 22 proc. na Meksyk. Wśród mężczyzn 32 proc. obstawia zwycięstwo naszych piłkarzy, natomiast 30 proc. spodziewa się, że lepsi będą rywale.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18-20 listopada na grupie 1000 osób metodą mieszaną: CATI (wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo) i CAWI (wywiad przeprowadzany internetowo).

Reprezentant Walii zalał się łzami po meczu. "To było niezwykle trudne"

Źródło: TVP / Polsat