Niesamowity mecz w Katarze. Argentyna mistrzem świata

Niesamowity mecz w Katarze. Argentyna mistrzem świata

Dodano:
Finał Mistrzostw Świata w Katarze. Mecz Francja-Argentyna.
Finał Mistrzostw Świata w Katarze. Mecz Francja-Argentyna. Źródło:PAP / Friedemann Vogel
Argentyna wygrała z Francją w finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne.

W finale mistrzostw świata w Katarze spotkały się broniąca tytułu Francja i Argentyna; spotkanie prowadził polski arbiter Szymon Marciniak.

Argentyna zdobyła tytuł mistrza świata po raz pierwszy od 1986 roku. Jak relacjonują media, zespół radził sobie znaczenie lepiej niż Francja, która pierwszego gola strzeliła dopiero pod koniec drugiej połowy spotkania.

Gole dla Argentyny strzelili w meczu Lionel Messi (23 i 109 minuta) i Angel Di Maria (36 minuta). Wszystkie gole dla Francuzów strzelił Kylian Mbappe (80, 81 i 118 minuta meczu).

Ponieważ dogrywka skończyła się wynikiem 3:3, o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których wygrała Argentyna.

Francja – droga do finału

"Trójkolorowi" w pierwszym spotkaniu na mundialu pokonali Australię 4-1, w drugim okazali się lepsi od Danii, wygrywając 2-1, a w trzecim, kiedy mieli już zapewnione wyjście z grupy, niespodziewanie ulegli 1-0 Tunezji. Dzięki lepszemu bilansowi bramek awansowali z grupy z pierwszego miejsca, wyprzedzając Australijczyków.

W 1/8 finału podopieczni Didiera Deschampsa wyeliminowali z turnieju reprezentację Biało-Czerwonych. Mecz Francja Polska zakończył się wynikiem 3-1. W ćwierćfinale Mbappe i spółka okazali się lepsi od Anglii, wygrywając 2-1.

W meczu półfinałowym podopieczni Didiera Deschamspa wygrali w środę z rewelacją turnieju Marokiem 2:0.

Argentyna – droga do finału

Argentyńczycy w pierwszym spotkaniu na mundialu niespodziewanie ulegli Arabii Saudyjskiej 1-2, w drugim okazali się lepsi od Meksyku, wygrywając 2-0, a w trzecim meczu grupowym zapewnili sobie awans do dalszych rozgrywek z pierwszego miejsca, pokonując reprezentację Polski 2-0.

W 1/8 Argentyna uporała się z reprezentacją Australii 2-1. W ćwierćfinale wyeliminowała Holandię (2-2 po dogrywce). W rzutach karnych "Albicelestes" wygrali 4-3. W rundzie półfinałowej drużyna dowodzona przez Leo Messiego 3-0 Chorwację.

Źródło: Twitter / TVP