– Wygłodniała i sfrustrowana ośmioma latami w opozycji polityczno-sędziowsko-medialna grupa planuje "czyszczenie" państwa. Padają zapowiedzi „odszczurzania”, stawiania przed Trybunałem Stanu oraz wsadzania do więzień. Przekonuje się Polaków, że kraj jest na skraju zapaści, więc ekstraordynaryjne środki są koniecznie – ostrzega Zuzanna Dąbrowska w artykule "Wielkie czystki po PiS".
– Pojednanie wymaga jakiegoś wzajemnego szacunku, a nie ochoczych zapowiedzi, że komuś wypierze się mózg – zauważa Piotr Semka w tekście "Pojednanie przez reedukację".
Na łamach "Do Rzeczy" również:
– Nie uważam za wykluczone, że Donald Tusk podejmie desperacką próbę doprowadzenia do wcześniejszych wyborów i "zgubienia" w nich kłopotliwych koalicjantów – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście "Rząd na pół kadencji".
– "Czas krwawego księżyca" to opowieść o chciwości bez granic. Martin Scorsese raz jeszcze mówi Ameryce: oto jak okrwawione są ręce, które cię zbudowały – stwierdza Piotr Gociek w artykule "Nienasycenie".
– Pierwsze dni listopada jak w soczewce obrazują różnice kulturowe między Polakami a innymi narodami – zauważa Krystian Kratiuk w tekście "Blask listopadowych ciemności".
– Był szeregowym działaczem opozycji demokratycznej w PRL. Z bezpieką współpracował od sierpnia 1978 do sierpnia 1984 r. Donosił na kolegów z opozycji oraz m.in. na księdza Jerzego Popiełuszkę. Brał za to pieniądze – pisze Piotr Litka w tekście "Donosił na księdza Jerzego".
– Media europejskie ciepło przyjęły perspektywę powrotu Donalda Tuska do władzy w Polsce – stwierdza Olivier Bault w artykule "Europejskie zadowolenie".
W najnowszym numerze również: "Rząd PiS i PSL to political fiction" – mówi w wywiadzie poseł Władysław T. Bartoszewski.
Nowy numer "Do Rzeczy" w sprzedaży od poniedziałku, 30 października 2023 r.