Wrze w sieci po porażce Polaków. "Wystarczy pokonać Francję 3:0", "trener jaki elegancki", "są matematyczne szanse"

Wrze w sieci po porażce Polaków. "Wystarczy pokonać Francję 3:0", "trener jaki elegancki", "są matematyczne szanse"

Zawodnicy reprezentacji Polski
Zawodnicy reprezentacji Polski Źródło: PAP / Piotr Nowak
Austria pokonała Polskę 3 do 1. Rozczarowania porażką biało-czerwonych nie kryją internauci.

Na stadionie w Berlinie zakończył się mecz grupowy Euro 2024 Polska kontra Austria. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Ostatecznie Austria wygrała 3:1.

Przegrana z Austrią oznacza, że Polacy najprawdopodobniej pożegnają się z turniejem, gdyż szanse na awans stały się już czysto teoretyczne. O wyjście z grupy Austriacy będą nadal walczyć z Francuzami i Holendrami. W trzeciej kolejce fazy grupowej zmierzą się z Holandią. Dziś wieczorem natomiast Oranje zagrają z Trójkolorowymi.

Fala komentarzy. "Mamy nadal matematyczne szanse"

W sieci wrze. Część internautów załamuje ręce, inni złorzeczą polskim piłkarzom, jeszcze inni starają się obrócić sytuację w żart. "Ktoś wyliczył że jak wygramy 3:0 z Francją to możemy awansować" – pisze jeden z nich. "Nadal mamy matematyczne szanse" – dodaje inny. Ogólnie jednak w komentarzach dominuje złość i rozczarowanie.

twittertwittertwittertwittertwittertwittertwittertwittertwitter

TVP przeprasza za awarię

Podczas meczu Polska–Austria nastąpiła awaria, która przerwała transmisję. TVP przeprasza i przekonuje, że powodem był atak DDoS.

„Przepraszamy za kłopoty techniczne związane z przekazem meczu Polska – Austria w internecie. Obecnie intensywnie pracujemy nad stabilnością transmisji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po raz kolejny infrastruktura stron internetowych TVP została poddana atakowi DDoS” – przekazała Telewizja Polska w opublikowanym komunikacie.

Przegrana z Holandią

W pierwszej kolejce Austria uległa 0:1 Francji. Polska w swoim pierwszy meczu zmierzyła się Holandią. Biało-Czerwoni przegrali 2:1.

W 16. minucie Polska strzeliła rywalom gola. Trafienie, po rzucie rożnym, zaliczył napastnik biało-czerwonych Adam Buksa. Asystował mu Piotr Zieliński.

Niedługo później, w 29. minucie spotkania, rywale pokonali Wojciecha Szczęsnego i doszło do remisu. Gola zdobył dla Holendrów Cody Gakpo. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie przez większość czasu dominowali Holendrzy. W 82. minucie drugiego gola na dla naszych rywali zdobył Wout Weghorst. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 5 minut, jednak Polakom nie udało się już wyrównać.