Proces szczepień – zgodnie z programem – jest realizowany etapami.Obecnie realizowany jest etap zero, podczas którego szczepienia otrzymują m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
W ramach kolejnego, pierwszego etapu szczepienie będą mogli otrzymać pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków.
Jak jednak ustalił serwis Wirtualna Polska, pod koniec ubiegłego miesiąca dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zwrócił się do ministra zdrowia Adam Niedzielskiego o umieszczenie przedstawicieli palestry w tzw. grupie zero. Apel nie odniósł jednak skutku.
„Adwokaci powoływali się m.in. na udział w sądowych rozprawach i kontakty z osadzonymi w zakładach karnych” – czytamy w serwisie.
Czytaj też:
Krytyka akcji szczepień w Niemczech. Jest reakcja kanclerz MerkelCzytaj też:
"Czy przestaniecie wreszcie manipulować?". Müller zwraca uwagę Kidawie-Błońskiej