Jest kolejny medal dla Polski. Srebro Skrzypulec i Ogar

Jest kolejny medal dla Polski. Srebro Skrzypulec i Ogar

Angieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w wyścigu medalowym
Angieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w wyścigu medalowym Źródło:PAP/EPA / CJ GUNTHER
Angieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal w żeglarstwie w klasie 470 podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Polki po świetnym wyścigu zapewniły sobie srebrny medal. Podczas wcześniejszych wyścigów również prezentowały równą formę.

Srebrny wyścig

Przez cztery dni rywalizacji Polki szły łeb w łeb z Brytyjkami i zajmowały drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując swoim rywalkom jedynie o jeden punkt. Niestety, we wtorek przyszedł gorszy dzień i polskie zawodniczki spadły na 3. miejsce.

Po dwóch 15. miejscach we wtorek, perspektywa medalu oddaliła się. Polki musiały mocno obawiać się Francuzek oraz Słowenek.

W finałowym wyścigu, który jest podwójnie punktowany, Skrzypulec i Ogar popłynęły świetnie. Dzięki brawurowej akcji wyprzedziły Brytyjki oraz zostawiły w tyle najgroźniejsze rywalki z Francji oraz Słowenii. Ostatecznie w wyścigu finałowym Polski zajęły czwarte miejsce. Brytyjki były piąte a Francuzki – szóste.

W klasyfikacji generalnie złoto zdobyły Brytyjki (Hannah Mills, Eildith McIntyre), srebro Polki (Angieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar) a brąz Francuzki (Camille Lecointre, Aloise Retornaz).

Medale Polaków

Dotychczas Biało-Czerwoni wywalczyli na igrzyskach olimpijskich w Tokio sześć medali. Srebro żeglarskiej załogi kobiet jest siódmym krążkiem w dorobku polskiej reprezentacji.

We wtorek Polacy zdobyli łącznie cztery medale. W konkursie rzutu młotem triumfowała Anita Włodarczyk, a brąz wywalczyła Malwina Kopron.

Wcześniej we wtorek Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal w zapasach, a rano tego samego dniasrebrny medal w finale wyścigów kajakarek na dystansie 500 metrów wywalczyły Karolina Naja i Anna Puławska.

W sobotę złoty medal zdobyła nasza sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Polacy pobiegli w czasie 3:09.87, bijąc swój własny rekord Europy z eliminacji. Srebrny medal wywalczyła Dominikana, natomiast brązowy – Stany Zjednoczone.

Z kolei w ubiegłym tygodniu Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki.