Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Tusk wciąż nie potrafi zrozumieć, że w oczach coraz większej grupy młodych Polaków jawi się jako postać z minionej, niezbyt sympatycznej epoki. A ponieważ lider PO nie ma zbyt wielu atutów, to w kółko przypomina wszystkim, że jako szef największej partii opozycyjnej musi być liderem – stwierdza Piotr Semka w tekście “Jedna lista, czyli temat ucieczkowy”.
– Gala zostanie zapamiętana jako zły duch Salvadora. Książka Dominique Bony „Gala. Niebezpieczna muza” jest ewenementem. Wcześniej pisano o kobiecie cieniu Éluarda, Ernsta i Dalego. Bona sugeruje, że tych trzech surrealistów należy traktować jako statystów w życiu kobiety – stwierdza Wiesław Chełminiak w artykule “Rosyjski sfinks”.
– Sojusz północnoatlantycki potrzebuje nowej doktryny obronnej i nowej polityki zbrojeń. Konieczna jest długofalowa odpowiedź na politykę rosyjskiej agresji – pisze Jan Parys w tekście “Nowa misja NATO”.
– Niemcy nie miały takiego problemu z dostarczaniem broni do Turcji, jaki mają obecnie w przypadku Ukrainy. Tureckie służby specjalne stworzyły też w Niemczech sieć inwigilacji, tolerowaną przez niemieckie władze. Wielu Niemców zdaje sobie sprawę z problemu, ale twierdzi, że nic nie można zrobić, bo Erdoğan naśle znowu migrantów – zauważa Witold Repetowicz w artykule “Kolonia Turków nad Renem”.
– Co z tego, że w polskich szpitalach jest nowoczesny sprzęt za miliony, skoro czasem leży dwa lata nierozpakowany w kartonie? Albo szczury przegryzają kable i aparatura zostaje unieruchomiona? – pisze Łukasz Zboralski w tekście “Studnia zdrowia”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Ziemkiewicz kontra Warzecha: spór o wypowiedź Kissingera na temat Ukrainy.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 czerwca 2022 r.