Karol Nawrocki opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia ze spotkania ze Sławomirem Mentzenem, prezesem partii Nowa Nadzieja i jednym z liderów Konfederacji. "Dobra rozmowa o przyszłości Polski" – napisał kandydat na prezydenta popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.
twittertwitter
Kandydat Konfederacji zajął trzecie miejsce w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Uzyskał 14,81 proc. głosów. Mentzen cieszył się szczególnym poparciem wśród najmłodszej grupy wyborców. Z badania exit poll firmy Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsat News wynika, że kandydat Konfederacji zdobył aż 34,9 proc. poparcia wśród wyborców do 30. roku życia.
Mentzen i Braun zabrali głos przed drugą turą
W zeszłą środę Sławomir Mentzen opublikował na platformie YouTube nagranie, w którym podsumował rozmowy przeprowadzone z Karolem Nawrockim i Rafałem Trzaskowskim. – Jeżeli ktoś zgadza się z tymi ośmioma punktami [tzw. deklaracji toruńskiej – przy. red.], to wybór powinien być oczywisty. Mamy kandydata, który swoim podpisem zaświadczył, że będzie się do nich stosował. Uważam, że powinno się ten gest docenić – powiedział polityk Konfederacji o Karolu Nawrockim.
– Nie widzę żadnego powodu, żeby głosować na Rafała Trzaskowskiego. To człowiek, który po prostu reprezentuje lewicową agendę, z którą się nie zgadzam. Popiera transformacje klimatyczne, kierunek Unii Europejskiej, ograniczanie wolności słowa. Nie podoba mi się sposób kluczenia. Jest strasznie śliski – wskazał.
Z kolei Grzegorz Braun, który w pierwszej turze wyborów zajął czwarte miejsce z poparciem 6,34 proc., jasno zadeklarował, że w drugiej turze odda głos na kandydata popieranego przez PiS. – Za kilkadziesiąt godzin oddam głos na Nawrockiego. Pójdę do obwodowej komisji wyborczej. Oddam głos ważny i postawię krzyżyk przy nazwisku Nawrocki – zapowiedział prezes Konfederacji Korony Polskiej w wywiadzie dla Dawida Mysiora.
Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę (1 czerwca). Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7:00 do godz. 21:00. Cisza wyborcza rozpocznie się o północy z piątku na sobotę (z 30 na 31 maja) i potrwa do zakończenia głosowania.
Czytaj też:
Orban o wyborach w Polsce. "Niech żyje Karol Nawrocki"Czytaj też:
Padło pytanie o ustawki. Prezes PiS: Nawet na Żoliborzu toczyły się walki
Polecamy Państwu „DO RZECZY+”
Na naszych stałych Czytelników czekają: wydania tygodnika, miesięcznika, dodatkowe artykuły i nasze programy.
Zapraszamy do wypróbowania w promocji.
