"Odkąd ogłosiliśmy zdiagnozowanie u Bruce'a afazji wiosną 2022 roku, jego stan pogorszył się i teraz mamy dokładniejszą diagnozę: demencja (otępienie) czołowo-skroniowa" – przekazała rodzina aktora Bruce'a Willisa w oświadczeniu umieszczonym m.in. na stronie The Association for Frontotemporal Degeneration. Stanowisko pojawiło się również na instagramowym koncie najstarszej córki aktora, Runner Willis.
"Niestety kłopoty z komunikacją są tylko jednym z symptomów choroby, z którą mierzy się Bruce. Chociaż jest to bolesne, czujemy ulgę, że wreszcie znamy diagnozę" – czytamy w oświadczeniu. Towarzyszy mu zdjęcie Bruce'a Willisa na plaży.
Bliscy gwiazdora wskazują, iż obecnie nie ma żadnej terapii, która pozwala walczyć z chorobą.
W ubiegłym roku przekazano, że Willis cierpi na afazję. Afazja jest zaburzeniem medycznym, w wyniku którego chory ma trudności w wysławianiu się, rozumieniu słów oraz pisaniu. Choroba utrudnia normalne funkcjonowanie. Przyczyną afazji są najczęściej udar mózgu lub uszkodzenie głowy.
Występuje kilka rodzajów tej choroby. Afazja czuciowa polega na tym, że chory słyszy, co się do niego mówi, lecz nie jest w stanie zrozumieć wypowiedzi. Z kolei afazja ruchowa oznacza zanik zdolności mówienia. Istnieje także afazja mieszana, która łączy oba rodzaje choroby.
Kariera Bruce'a Willisa
Bruce Willis ma 67 lat. Jest jedną z największych gwiazd kina akcji. Przełomowym momentem w jego karierze była rola w serialu "Na wariackich papierach". Największą sławę przyniosła mu rola nowojorskiego policjanta Johna McClane'a w serii filmów "Szklana pułapka". Każda z części była wielkim kasowym hitem. Willis wystąpił także w filmach takich jak "Ze śmiercią jej do twarzy", "Pulp Fiction", "Piąty element", "Split" czy "Glass".
Ma żonę i pięcioro dzieci.
Czytaj też:
Hollywood miało być miastem dla pobożnych abstynentów. Zaskakująca historia "fabryki snów"