Pierwsze pytanie w debacie TVP brzmiało: Czy macie punkty programu, które nie cieszą się dziś dużą popularnością, ale jesteście gotowi je wprowadzać nawet wbrew sondażom, bo uważacie, że to nasz interes narodowy. W swojej odpowiedzi Adrian Zandberg i Magdalena Biejat mówili o kwestii mieszkalnictwa. Zandberg zapewnił, że nie zgodzą się na kolejny program dopłat z podatków do rat kredytów hipotecznych dla niektórych.
Braun: Za mojej kadencji wracamy do węgla
W rundzie pytań pytanie do jednego z liderów partii Razem skierował kandydat Korony Grzegorz Braun. – Kandydaci lewicy, eurokomuny przejawiają troskę o brak mieszkań dla polskiej młodzieży, jednocześnie opowiadają się za implementacją norm UE, które skutecznie blokują rozwój mieszkalnictwa. Pan Zandberg czy mógłby ten fenomen wytłumaczyć? – powiedział Braun.
Zandberg: Polska nie może opierać się na węglu
W odpowiedzi Zandberg przypomniał swoje stanowisko, że do 2035 roku potrzebujemy nie budowy jednej elektrowni jądrowej, tylko ośmiu bloków jądrowych. Polityk twierdził, że Braun jest niedoinformowany i opowiada bajki, że Polska może dalej opierać gospodarkę na coraz droższym w wydobyciu węglu.
Polityk nie odniósł się do istoty pytania, które dotyczyło prymatu ideologii klimatycznej w Unii Europejskiej nad ekonomią.
Braun ripostował, że na elektrownię atomową poczekamy jeszcze długo i za jego kadencji Polska wróci do węgla.
Debata TVP
Na debatę TVP zaproszono wszystkich 13 kandydatów. Są to: Artur Bartoszewicz, Magdalena Biejat, Grzegorz Braun, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Maciej Maciak, Sławomir Mentzen, Karol Nawrocki, Joanna Senyszyn, Krzysztof Stanowski, Rafał Trzaskowski, Marek Woch i Adrian Zandberg.
Czytaj też:
Trwa debata TVP. Hołownia: Nigdy nie ułaskawięCzytaj też:
Maciak kontra Stanowski. "Nie sugerowałbym wysyłać dzieci do Putina"Czytaj też:
Jakubiak do Wysockiej-Schnepf: Uprawia pani propagandę