Magiera w miejsce Hasiego. Legia zmienia trenera

Magiera w miejsce Hasiego. Legia zmienia trenera

Dodano:   /  Zmieniono:
Następcą Besnika Hasiego na miejscu trenera Legii Warszawa zostanie Jacek Magiera - dowiedział się "Przegląd Sportowy". Tymczasowo klub ma przejąć Aleksandar Vuković, to on poprowadzi Legię w piątkowym spotkaniu z Wisłą Kraków. 27 września, na mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów ze Sportingiem legioniści polecą już pod wodzą Magiery, wieloletniego zawodnika tego klubu.

Jak podaje "Przegląd Sportowy", niepowodzenia Hasima postawiły władze klubu pod ścianą. Uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie trenera, który jest blisko związany z Legią Warszawa i odnosił w ramach gry w tym klubie liczne sukcesy. Zadecydowały również względy finansowe, oceniono, że duże środki poniesione na zagranicznego selekcjonera wcale nie muszą wygenerować spodziewanych efektów.

Magiera ma poprowadzić warszawską drużynę w meczu ze Sportingiem, który rozegrają 27 września w Lizbonie. Wcześniejszym meczem z Wisłą Kraków pokieruje Vuković. Może wyjątkowo poprowadzić zespół, bo jako asystent dostał warunkową licencję obowiązującą 10 dni.

O odwołaniu Hasiego mówiło się głośno od środowej porażki Legii Warszawa. Klub w swoim pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrała u siebie 0:6 (0:3) z Borussią Dortmund. Duży udział przy bramkach miała defensywa gospodarzy, która grała wyjątkowo nieporadnie. Z kolei wicemistrzowie Niemiec chętnie korzystali z prezentów i już w pierwszej połowie, w ciągu dziesięciu minut strzelili trzy bramki.

Po meczu w 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa uległa przed własną publicznością 2:3 Zagłębiu Lubin Besnik Hasi stracił stanowisko.