"Wstyd", "najgorszy zespół turnieju". Fala komentarzy po kompromitacji polskiej reprezentacji

"Wstyd", "najgorszy zespół turnieju". Fala komentarzy po kompromitacji polskiej reprezentacji

Mecz Polska-Słowacja
Mecz Polska-Słowacja Źródło: PAP/EPA / Kirill Kudryavtsev / POOL
Polacy w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 ulegli reprezentacji Słowacji. Internauci nie kryją oburzenia postawą polskich piłkarzy.

Równo o godz. 18:00 swój pierwszy mecz na Euro 2020 rozpoczęła Polska kadra. Rywalem naszych piłkarzy jest Słowacja. Spotkanie odbywa się w Sankt Petersburgu, a mecz prowadzi rumuński arbiter Ovidiu Hategan.

Po trafieniu Roberta Maka Słowacja objęła prowadzenie. Słowacy objęli prowadzenie po strzale Roberta Maka w 18 minucie, jednak nie potrafili utrzymać prowadzenia. W pierwszej minucie drugiej połowy Linetty pięknym strzałem pokonał słowackiego bramkarza.

W okolicach 61 minuty Grzegorz Krychowiak sfaulował słowackiego piłkarza. Polak otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W 68 minucie Słowacja podwyższyła wynik na 2:1. Gola strzelił Milan Skriniar, a polski zespół nie potrafił już doprowadzić do wyrównania.

"Wstyd"

Porażka jest niezwykle dotkliwa, gdyż Polska przed spotkaniem była faworytem. W dodatku w dwóch kolejnych meczach nasza kadra będzie musiała się zmierzyć z nieporównanie groźniejszymi Hiszpanami oraz Szwedami.

Swojego oburzenia grą drużyny nie kryją internauci. Dziennikarze, politycy, sportowcy, jak i zwykli użytkownicy Twittera nie przebierali w słowach.

twittertwittertwittertwittertwittertwittertwittertwitter

Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczęły się w piątek. W meczu otwarcia Włosi pokonali Turcję 3:0. Z kolei sobotnie spotkanie Walii ze Szwajcarią zakończyło się remisem 1:1, a Belgii z Rosją 3:0. Wczoraj z klei Holandia pokonała Ukrainę 3:2, Anglia Chorawcję 1:0, a Austria Macedonię Północną 3:1. Dzisiaj Czechy pokonały Szkocję 2:0, a Belgia rozgromiła Rosję 3:0.

W dalszej kolejności Polacy zmierzą się z Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).