ŚwiatNiemiecki dziennikarz: Ramadan to stary niemiecki zwyczaj

Niemiecki dziennikarz: Ramadan to stary niemiecki zwyczaj

fot. zdjęcie ilustracyjne
fot. zdjęcie ilustracyjne / Źródło: PAP/EPA / MOHAMMED SABER
Dodano
Niemiecki dziennikarz Eren Güvercin przekonuje, że ramadan – święty miesiąc dla muzułmanów – jest trwałym aspektem niemieckiej kultury.

Güvercin jest m.in. założycielem stowarzyszenia europejskich muzułmanów Allhambra. Dziennikarz przekonuje, że muzułmańskie święto jest popularniejsze niż wiele tradycyjnych niemieckich uroczystości. Jego zdaniem ramadan jest popularniejszy w Niemczech choćby od Oktoberfestu oraz stanowi "stary niemiecki zwyczaj".

Zdaniem dziennikarza to krytycy islamu i osoby sfrustrowane przekonują, że muzułmanie nie są częścią Niemiec. Güvercin przekonuje, że Niemcy i muzułmanie nie są czymś sprzecznym. "Ojczyzna to coś, co powinno łączyć, a nie dzielić" – argumentuje.

Dziennikarz podkreśla wagę "ducha ramadanu", który jest szczególnie teraz ważny, gdy dookoła panuje tyle niechęci oraz dodaje, że muzułmańskie święto „od dawna jest częścią niemieckiego krajobrazu religijnego”.

Czytaj także:
Awantura w niemieckim parlamencie. Poszło o uchodźców

/ Źródło: TVP Info / deutschlandfunkkultur.de
/ jfi
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także