Po zmianach które zaszły w Telewizji Polskiej, większość dziennikarzy, do których widzowie TVP przyzwyczaili się przez ostatnie lata, nie pojawi się już na antenach. Niemal każdego dnia, media donoszą o kolejnych powrotach do mediów publicznych znanych nazwisk, które pożegnały się ze nimi za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Zmiany sięgają również formatów rozrywkowych.
Rozrywka TVP bez dyrektora. Zwolniono Darię Barycką
Jak informuje portal Wirtualne Media, dotychczasowa dyrektor agencji oprawy i rozrywki Telewizji Polskiej, Daria Barycka, straciła stanowisko. Na razie nie wskazano, kto zajmie jej miejsce. Serwis potwierdził również, że zastępczyni Baryckiej, Magdalena Łobodzińska, również nie pełni już swoich obowiązków.
Daria Barycka na czele agencji kreacji rozrywki i oprawy stanęła we wrześniu 2023 roku. Zastąpiła na tym stanowisku Annę Cyzowską-Bandurę. Wcześniej związana była z redakcją rozrywki w biurze programowym Telewizji Polskiej. Współpracowała też z TVP Kultura, a także była kierowniczką redakcji rozrywki i oprawy w TVP1 oraz zastępczynią dyrektora agencji rozrywki i oprawy. Wcześniej pracowała m.in. w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
Jej dotychczasowa zastępczyni, Magdalena Łobodzińska, wcześniej pracowała m.in. w redakcji oprawy i promocji TVP2, była rzeczniczką prasową TVP, a przez kilkanaście lat była związana z Marqurad Media Polska, gdzie pracowała m.in.w redakcji "Playboya".
Agencja kreacji oprawy i rozrywki zajmuje się tworzeniem oprawy i programów rozrywkowych dla wszystkich anten TVP.
Zmiany w TVP. Media publiczne w stanie likwidacji
W ostatnich dniach miała miejsce prawdziwa rewolucja w mediach publicznych. Ostatecznie, 27 grudnia minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz zdecydował o postawieniu ich w stan likwidacji.
Tydzień wcześniej minister Sienkiewicz odwołał prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Nowe zarządy spółek zostały wyłonione przez nowe rady nadzorcze powołane przez ministra. Niecałą godzinę po publikacji oświadczenia resortu kultury przestały nadawać stacje TVP Info i TVP3 (zamiast nich zaczęto emitować sygnał TVP1 i TVP2). Chwilę później padła też strona internetowa stacji.
Wywołało to ogromne emocje w przestrzeni publicznej i wciąż jest wiodącym tematem w mediach.
Czytaj też:
"Pytanie na śniadanie" ma nową szefową. Program czeka rewolucja?Czytaj też:
Lawina ruszyła. Kolejne firmy wycofują reklamy z TV Republika