– Sędzia Aileen Donnelly, która zablokowała ekstradycję Polaka oskarżanego o handel narkotykami, wcześniej nie zgodziła się na wydanie USA podejrzanego o związki z Al-Kaidą – zauważa Piotr Włoczyk w tekście „Irlandzka aktywistka”.
– Sędziowski elitaryzm przegrał – mówi wiceminister sprawiedliwości, sędzia Łukasz Piebiak w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– PiS przestał narzucać polityczną narrację i skupił się na gaszeniu pożarów. Mateusz Morawiecki nie ma zbyt wielu powodów do radości z okazji studniówki swego premierostwa. Wielu polityków obozu PiS w wewnętrznych rozmowach coraz częściej pyta: Z czyjej winy aż tyle rzeczy idzie nie tak? – zastanawia się Piotr Semka w artykule „Cierpka studniówka.
– Jestem ekologiem – przekonuje Jan Szyszko, były minister środowiska w rozmowie z Marcinem Makowskim.
– Przez lata córka Wojciecha Jaruzelskiego opowiadała, że działalność polityczna jej nie interesuje. Okazało się, że do czasu, kiedy realne stało się odebranie generalskich gwiazdek jej ojcu – zauważa Agnieszka Niewińska w tekście „Jaruzelska uczy się polityki”
– Mówią, że Kościół nie jest dla mięczaków. Chcą poczuć ból, a czasem nawet płakać z niemocy i tak zbliżyć się do Boga. Twierdzą, że Ekstremalna Droga Krzyżowa daje taką szansę – pisze Łukasz Zboralski w artykule „Idź i cierp”.
– Ustawa o IPN jest przyczyną najgłębszego kryzysu dyplomatycznego od początku rządów PiS. Kryzysu o skutkach potencjalnie długotrwałych i wyniszczających, a na dodatek bez dobrego wyjścia. Są jedynie rozwiązania złe i jeszcze gorsze – stwierdza Łukasz Warzecha w tekście „Bicz na własne plecy”.
– Książka Piotra Zychowicza nie odkrywa niczego nowego o żołnierzach wyklętych. Autorowi najprawdopodobniej chodziło o wywołanie sensacji i zwyczajny lans – piszą dr Kazimierz Krajewski, dr Tomasz Łabuszewski oraz prof. Piotr Niwiński w artykule „Skazy na książkach”.
– Negocjacje Trumpa z Kimem mogą odsunąć nuklearną groźbę, ale w rzeczywistości zarządzanie regionem przejmą Chińczycy – przekonuje Tomasz Wróblewski w tekście „Azjatycka pułapka”.
– Stephen Hawking był największym geniuszem od czasów Einsteina. O ile więcej byłby w stanie osiągnąć, gdyby
nie choroba? – zastanawia się Piotr Włoczyk w tekście „Władca czarnych dziur”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gocieko powieści„Fuck America”, Krzysztof Masłoń o wrzawie
wokół „Antologii Niepodległości” oraz Joanna Bojańczyk o operacjach plastycznych.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 marca 2018.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.