Wykład prof. Jacka Kurzępy pt.„Jakich elit potrzebuje Polska” był swoistą dyskusją ze słuchaczami na temat tego, jaka jest dzisiejsza młodzież, jakie ma przekonania, czego oczekuje od rzeczywistości, a czego państwo i naród powinny oczekiwać od niej. Jak być dzielnym i konsekwentnym w działaniu? Jak radzić sobie z porażkami jak osiągać sukcesy? Te wszystkie zagadnienia stały się przedmiotem dyskusji z prof. Kurzępą. Wykład był doskonałym odzwierciedleniem całego cyklu. Ciekawy wykładowca, spora doza interakcji i szczera dyskusja. Tak wyglądały zjazdy Akademii. W ciągu dziesięciu miesięcy słuchacze zgłębiali tematykę gospodarczą, medialną, polityczną oraz historyczną.
–Akademia to nie tylko wykłady i poszerzanie własnej wiedzy. To przede wszystkim bezpośredni kontakt z wykładowcami, których często znamy z ekranów telewizorów, ale i z rówieśnikami, którzy mają podobne obserwacje, problemy czy ambicje jak my. To bardzo pomaga. Zwłaszcza, że wspólnie szukaliśmy rozwiązań i pomysłów jak sobie radzić z przeszkodami, jak unikać problemów, jak osiągać sukcesy – ocenił jeden ze słuchaczy.
Podsumowaniem cyklu było wręczenie dyplomów udziału uczestnikom Akademii oraz uroczysty obiad, podczas którego już w luźnej atmosferze dyskutowano o przebiegu spotkań, ich atrakcyjności oraz zgłaszano uwagi na przyszłość.
Tym samym I edycja Akademii Patriotyzmu dobiegła końca. Jej inicjatorem i organizatorem była Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego, a partnerem strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. Uczestnikami była młodzież i studenci w wieku 18-27 lat. Najprawdopodobniej już niebawem ruszy rekrutacja do kolejnej, drugiej edycji projektu. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.
Czytaj też:
"Musimy się nauczyć poświęcać czas dla Polski”. Akademia Patriotyzmu szkoli młodych również latem