Jak podaje w komunikacie giełdowym Agora, za 40 proc. udziałów spółka zapłaci 130,7 mln zł. Pozostałe 60 proc. udziałów przejmie czeską firmą SFS Ventures, ale do połowy 2022 roku Agora będzie mogła przejąć od SFS Ventures pozostałe udziały.
Firma zaznaczyła, że sfinansowała transakcję częściowo ze środków własnych, a częściowo (w kwocie 75 mln zł) z sublimitu kredytowego w rachunku bieżącym, który zostanie skonwertowany na kredyt nieodnawialny) – podaje serwis wirtualnemedia.pl
„Mając na uwadze ochronę inwestycji Agora w Eurozet oraz ochronę pozycji Agora jako wspólnika mniejszościowego Eurozet, Agorze przysługują typowe uprawnienia wspólnika mniejszościowego, w tym prawo do mianowania i odwołania jednego członka rady nadzorczej Eurozet, oraz wpływ na decyzje w wybranych kluczowych sprawach dotyczących, w szczególności struktury kapitałowej, zmiany umowy spółki, zmiany kapitału zakładowego czy likwidacji spółki (…) Jednakże, Agora jako wspólnik mniejszościowy nie będzie mieć wpływu m.in. na działalność operacyjną Eurozet, ani strategię programową radiostacji – podano w komunikacie giełdowym.
Eurozet został wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardere. W skład grupy kapitałowej Eurozet wchodzą m.in. Radio Zet, Chillzet, Antyradio i Meloradio. Od wakacji właścicielem tego holdingu medialnego jest – poprzez spółkę zależną od Chech Radio Center – czeski koncern Czech Media Invest (CMI).
Radio Zet to jedna z największych i najpopularniejszych ogólnopolskich stacji radiowych. Rozpoczęła nadawanie pod koniec września 1990 r. pod nazwą "Radio Gazeta". Początkowo głównym udziałowcem spółki była Agora. Rozgłośnia ma siedzibę w Warszawie.
Czytaj też:
Agora kupi Radio Zet? Ruszyły rozmowy
Czytaj też:
Wydawca "Gazety Polskiej" pozywa Agorę. Czuchnowskiego oszczędza "ze względów humanitarnych"