Nasi młociarze zdominowali konkurs! Nowicki ma złoto, Fajdek brąz

Nasi młociarze zdominowali konkurs! Nowicki ma złoto, Fajdek brąz

Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek podczas igrzysk olimpijskich w Tokio
Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek podczas igrzysk olimpijskich w Tokio Źródło: PAP / Leszek Szymański
Wojciech Nowicki wywalczył w środę złoty medal olimpijski w rzucie młotem. Z kolei Paweł Fajdek zdobył brąz.

W finałowej rundzie Wojciech Nowicki posłał młot na odległość 82,52 m, ustalając nowy rekord życiowy. Natomiast Paweł Fajdek uzyskał 81,53 m. Między Polakami uplasował się Norweg Eivind Henriksen z wynikiem 81,58 m.

W środę Polacy zgarnęli w sumie cztery medale na igrzyskach w Tokio. Patryk Dobek zdobył brąz w biegu na 800 metrów, a wcześniej srebro w konkurencji żeglarstwa w klasie 470 wywalczyły Angieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar.

6 medali Polaków w lekkoatletyce

Także wczoraj nasi reprezentanci zdobyli cztery medale. W konkursie rzutu młotem triumfowała Anita Włodarczyk, a brąz wywalczyła Malwina Kopron. Wcześniej Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal w zapasach, a rano tego samego dnia srebrny medal w finale wyścigów kajakarek na dystansie 500 metrów wywalczyły Karolina Naja i Anna Puławska.

W sobotę złoty medal zdobyła nasza sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Polacy pobiegli w czasie 3:09.87, bijąc swój własny rekord Europy z eliminacji. Srebrny medal wywalczyła Dominikana, natomiast brązowy – Stany Zjednoczone.

Z kolei w ubiegłym tygodniu Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki.

Dotychczas Biało-Czerwoni wywalczyli na igrzyskach olimpijskich w Tokio dziesięć medali. Impreza potrwa do końca tego tygodnia. Jej zamknięcie zaplanowano na niedzielę, 8 sierpnia.

Źródło: DoRzeczy.pl