Na łamach "Do Rzeczy" również:
– Gdyby wizytę Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie obedrzeć z pięknego, pełnego może nawet nieudawanych emocji pustosłowia, zostałyby głównie niedopowiedzenia i znaki zapytania oraz żenująca próba zamiecenia pod dywan zbrodni wołyńskiej – stwierdza Łukasz Warzecha w artykule "Przyjaźń na siłę".
– Od czasu, gdy debiutowała w świecie filmu, minęło już 100 lat, ale jej fenomen nie przestaje zadziwiać. Jakim cudem Greta Gustafsson, pulchna cudzoziemka z podstawowym wykształceniem i z mizernym dorobkiem aktorskim, stała się królową Hollywood? – zastanawia się Wiesław Chełminiak w tekście "Wielka hipnotyzerka".
– Szańce kultur nadal płoną – mówi prof. Bohdan Cywiński, badacz kultur politycznych krajów Europy Wschodniej, w rozmowie z Piotrem Semką.
– Ukraina przeszła do kontrofensywy na froncie religijnym. Eksmisja mnichów z ławry Peczerskiej to element walki z rosyjską agenturą wpływu. Uderzenie w Kościół zamiast w konkretnych kolaborantów budzi kontrowersje. Nie jest to jednak prześladowanie religii jako takiej – Kijów faworyzuje konkurencyjną ukraińską Cerkiew – zauważa Maciej Pieczyński w artykule "Wojna o ławrę".
– Polska nie jest chłopcem do bicia dla brukselskich biurokratów – mówi Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, w rozmowie z Karolem Gacem.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.